Czy powstanie “Diabeł ubiera się u Prady 2”? Odpowiada Anne Hathaway

Diabeł ubiera się u Prady 2
Diabeł ubiera się u Prady 2 – nowe wieści w sprawie filmu / Foto: 20th Century Fox

Od premiery komedii “Diabeł ubiera się u Prady” minęło szesnaście lat. Film zrealizowany na podstawie powieści Lauren Weisberger zebrał pozytywne recenzje, dostał dwie nominacje do Oscara i zarobił ponad 326 mln dolarów w kinach. Z racji że powstał sequel książkowy, od lat spekuluje się także na temat kontynuacji filmowej. Co na to Anne Hathaway?

Diabeł ubiera się u Prady 2 – czy są szanse, że sequel powstanie?

39-letnia dziś Hathaway zagrała główną bohaterkę w “Diable” z 2006 roku – początkującą dziennikarkę, która po wejściu do świata luksusowego krawiectwa jest terroryzowana przez diaboliczną redaktorkę naczelną (Meryl Streep). W 2013 r. Weisberger napisał literacki sequel o wymownym tytule “Revenge Wears Prada”. Streep już wtedy zapowiedziała, że nie jest zainteresowana pracą przy kontynuacji. A co z Hathaway?

W rozmowie z “Entertainment Tonight” Anne Hathaway zapowiedziała, że po pierwsze wątpi w szanse na powstanie sequela, a po drugie sama niekoniecznie jest nim zainteresowana:

— Sequel nie powstanie, to się po prostu nie wydarzy. Nie możemy tego zrobić. (…) Powstała już część pierwsza, można ją powtórzyć.

W książkowej “dwójce” Andy (czyli bohaterka grana przez Hathaway) kończy trzydzieści lat i odnosi niemałe sukcesy jako redaktorka czasopisma modowego. Współpracuje ze swoją przyjaciółką Emily (Emily Blunt w “Diable…” z 2006 r.) i planuje ślub. W książce ponownie dochodzi do starcia między Andy a “diablicą” Mirandą Priestly.

David Frenkel wyjawił, że studio nawet nie planowało realizacji sequela i być może w tym tkwi problem. Na spotkaniu twórców i producentów omawiano jednak fabułę ewentualnej kontynuacji.

Anne Hathaway widzieliśmy ostatnio w miniserialu “WeCrashed: Upadek start-upu” oraz w komedii romantycznej “Skazani na siebie”. Wkrótce premierę zaliczy dramat “Armageddon Time” z Hathaway i Anthonym Hopkinsem w obsadzie.

Previous Article
Egzorcyzmy siostry Ann Zwiastun

"Egzorcyzmy siostry Ann" - zobacz oficjalny polski zwiastun

Next Article
Prawdziwe kłamstwa 2

Curtis chce nakręcić sequel "Prawdziwych kłamstw" ze Schwarzeneggerem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share