“Uśmiechnij się” hitem box office’u w USA. Ile zarobił film z Sosie Bacon?

Box office USA Smile
Box office USA – Smile numerem jeden / Foto: Paramount

“Uśmiechnij się” (w oryg. “Smile”) to tytuł nowego horroru wytwórni Paramount. Film grozy z córką Kevina Bacona – Sosie Bacon – w roli głównej właśnie miał swoją światową premierę, zebrał pozytywne recenzje i okazał się przebojem w kinach. Ile zdołał zarobić przez weekend?

Box office USA Smile na prowadzeniu

Po premierze na festiwalu Fantastic Fest “Smile” ukazał się w kinach 28 września, między innymi w Polsce. W USA i Kanadzie film trafił do ponad 3600 kin i eksperci szacowali, że może zarobić 16–20 mln USD w weekend premierowy. Przez trzy dni od premiery “Smile” zainkasował w Ameryce Północnej 22 mln dolarów i dzięki temu wkradł się na szczyt notowania box office’u. Zdobył też tytuł najlepiej zarabiającej premiery września.

To pierwszy tytuł, który zgarnął w amerykańskich kinach więcej niż 20 mln USD w weekend otwarcia od czasu “Bullet Train” z Bradem Pittem (film ukazał się w sierpniu).

Inną ważną premierą ostatnich dni była gejowska komedia romantyczna “Bros”, która w Ameryce Północnej okazała się jednak porażką komercyjną – zarobiła dotąd tylko 4,8 mln dolarów i zadebiutowała na czwartym miejscu w notowaniu box office’u.

Oto, jak przedstawiają się pozostałe pozycje ostatniej listy box office’u w USA: 1. miejsce – “Uśmiechnij się”; 2. miejsce – “Nie martw się, kochanie”; 3. – “Królowa wojownik”; 4. – “Bros”; 5. – “Avatar” (film przywrócono do kin); 6. – “Ponniyin Selvan: I”; 7. – “Barbarian”; 8. – “Bullet Train”; 9. – “DC Liga Super Pets”; 10. – “Top Gun: Maverick”. Ostatni z wymienionych utrzymuje się na ekranach kinowych od dziewiętnastu tygodni.

Previous Article
Raymond & Ray Zwiastun

McGregor i Hawke w braterskim komediodramacie. Jest zwiastun

Next Article
Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Serial o Jeffreyu Dahmerze wciąż pozostaje numerem jeden Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share