“Babilon” – zwiastun tragikomedii z Bradem Pittem i Margot Robbie

Babilon Zwiastun
Babilon Zwiastun filmu z Bradem Pittem / Foto: Paramount, Marc Platt Prod.

Studio Paramount Pictures zaprezentowało oficjalny zwiastun swojego nadchodzącego filmu “Babilon” – w rolach głównych Brad Pitt i Margot Robbie. Reżyserem obrazu jest Damien Chazelle – nagrodzony Oscarem za musical “La La Land” oraz nominowany do tej nagrody za scenariusz “Whiplash”.

Babilon Zwiastun superprodukcji z Margot Robbie i Bradem Pittem

O fabule filmu “Babilon” niewiele na razie wiadomo. Ujawniono, że akcja toczy się w latach dwudziestych minionego stulecia, w czasach, gdy twórcy filmowi zaczęli powoli odchodzić od kina niemego, tworząc produkcje dialogowe. Rzecz dzieje się w Hollywood, a bohaterami będą zarówno postacie fikcyjne, jak i autentyczne. Jednym z bohaterów ma być Charlie Chaplin; nie wiadomo jednak, czy pojawi się jako postać pierwszo- lub drugoplanowa, czy jako bohater epizodyczny.

Max Minghella zagra legendarnego producenta filmowego, Irvinga Thalberga, który pomógł w realizacji “Buntu na Bounty” (1935). Gwiazdami “Babilonu” są Brad Pitt (“Bullet Train”) oraz Margot Robbie (“Pewnego razu… w Hollywood”).

Obsadę nadchodzącego widowiska Paramountu zasilają również Tobey Maguire, Samara Weaving, Katherine Waterston, Jean Smart, Eric Roberts, Olivia Wilde, Ethan Suplee, Lukas Haas, członek zespołu Red Hot Chili Peppers – Flea, Spike Jonze, Karolina Szymczak, Jovan Adepo, Phoebe Tonkin, Diego Calva, Olivia Hamilton, Li Jun Li i P. J. Byrne. Z początku w filmie miała zagrać Emma Stone, ale zrezygnowała ze współpracy z Chazelle’em.

Film “Babilon” doczeka się swojej światowej premiery w święta Bożego Narodzenia – 25 grudnia, kiedy ukaże się w dystrybucji limitowanej na terenie USA i Kanady. 6 stycznia 2023 obraz doczeka się regularnej dystrybucji kinowej w Stanach, a 20 stycznia zaliczy swoją premierę w Polsce.

Czytaj też: Natalie Portman – biografia aktorki, najlepsze filmy

Previous Article
Natalie Portman Najlepsze filmy

Natalie Portman – biografia aktorki, najlepsze filmy

Next Article
Jamie Lee Curtis Najlepsze filmy

Jamie Lee Curtis – biografia aktorki, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share