Gwiazda “Uciekaj!”, Catherine Keener, w obsadzie “Jokera 2”

Joker 2 Catherine Keener
Joker 2 – Catherine Keener w obsadzie filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Catherine Keener (“Uciekaj!”, “Amerykańska zbrodnia”) zasiliła obsadę wyczekiwanego filmu “Joker: Folie à Deux”, który będzie kontynuacją hitu kinowego z Joaquinem Phoeniksem sprzed paru lat. Reżyserem ponownie będzie twórca “jedynki” – Todd Phillips.

Joker 2 Catherine Keener wystąpi w filmie z Phoeniksem i Gagą

Nazwisko Catherine Keener jest piątym, jakie powiązano z projektem “Joker: Folie à Deux”. Poza 63-latką w filmie pojawią się jeszcze Brendan Gleeson, Zazie Beetz (która według plotek wcieli się w Sophie Dumond), piosenkarka Lady Gaga (mająca zagrać Harley Quinn) i oczywiście Joaquin Phoenix, ponownie jako Arthur Fleck. Todd Phillips – twórca “Kac Vegas” i “Rekinów wojny” – jest nie tylko reżyserem, ale też producentem sequela.

Pierwsze prace na planie zdjęciowym mają ruszyć w grudniu tego roku, a premierę oficjalnie zaplanowano na 4 października 2024 – fani muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Trwa nabór aktorów; reżyserką castingu jest Francine Maisler, która w przeszłości dobierała odtwórców do takich oscarowych hitów jak “Zjawa”, “Birdman” czy “Big Short”.

Jeśli wierzyć niedawnym pogłoskom, w sequelu “Jokera” ma pojawić się wątek muzyczny; sugerowano nawet, że będzie to… musical. Ponoć w filmie pomieszane zostaną gatunki i style filmowe. Nie wiadomo, czy Gaga – znana z utworów “Bad Romance” i “Judas” – zaśpiewa w kontynuacji swój kawałek.

Fabuła filmu pozostaje owiana tajemnicą. Folie à deux – francuskojęzyczny zwrot z tytułu – odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Catherine Keener grała niedawno serialach “Nowy smak wiśni” Netfliksa oraz “Kidding” HBO, gdzie partnerował jej Jim Carrey. Wystąpiła też w filmie science-fiction “Projekt Adam” z Ryanem Reynoldsem i Markiem Ruffalo.

Previous Article
Star Trek: Strange New Worlds Carol Kane

Carol Kane w serialu "Star Trek: Strange New Worlds" - pierwsze zdjęcie

Next Article
Opowieść podręcznej Sezon 6

Koniec "Opowieści podręcznej". 6. sezon będzie finałem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share