Znamy datę premiery “Jokera 2” na dużych ekranach!

Joker 2 Data premiery
Joker 2 Data premiery / Foto: Warner Bros., DC Films, Village Roadshow

O “Jokerze 2” (tytuł pełny: “Joker: Folie à Deux”) informowaliśmy już parę miesięcy temu. Znane są nazwiska niektórych aktorów oraz twórców, choć nie ujawniono jeszcze zarysu fabuły. Teraz do sieci trafiły też doniesienia o dacie premiery. Kiedy produkcja osadzona w mieście Gotham wyląduje na dużych ekranach?

Joker 2 Data premiery wyczekiwanego sequela

Portal “Deadline Hollywood” podaje, że amerykańska premiera “Jokera 2” nastąpi 4 października 2024 roku. Wiadomo, że reżyserem projektu “Joker: Folie à Deux” będzie Todd Phillips (“Rekiny wojny”, “Kac Vegas”), a scenariusz przygotowali Phillips oraz Scott Silver (“Fighter”, “Imiennicy”).

Postać Arthura Flecka alias Jokera powtórzy, oczywiście, Joaquin Phoenix, a w rolę Harley Quinn ma wcielić się Lady Gaga. Co ciekawe Phillips był producentem dramatu muzycznego “Narodziny gwiazdy” (2018), w którym grała ekscentryczna wokalistka. W sequelu “Jokera” również ma pojawić się wątek muzyczny; sugerowano nawet, że będzie to… musical. Ponoć w filmie pomieszane zostaną gatunki i style filmowe.

Fabuła filmu pozostaje owiana tajemnicą. Folie à deux – francuskojęzyczny zwrot z tytułu – odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Pierwsza odsłona serii “Joker” miała premierę w 2019 roku i zgarnęła ponad 1,07 miliarda USD w kinach. Film zdobył dwa Oscary: za muzykę oraz kreację centralną w wykonaniu Joaquina Phoeniksa.

Previous Article
Niewidzialna wojna Zwiastun

Już jest: zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi o... Patryku Vedze

Next Article
The Pope's Exorcist Russell Crowe

Pierwsze spojrzenie na film "The Pope’s Exorcist". Russell Crowe jako ksiądz

Related Posts
Total
0
Share