Znamy datę premiery “Jokera 2” na dużych ekranach!

Joker 2 Data premiery
Joker 2 Data premiery / Foto: Warner Bros., DC Films, Village Roadshow

O “Jokerze 2” (tytuł pełny: “Joker: Folie à Deux”) informowaliśmy już parę miesięcy temu. Znane są nazwiska niektórych aktorów oraz twórców, choć nie ujawniono jeszcze zarysu fabuły. Teraz do sieci trafiły też doniesienia o dacie premiery. Kiedy produkcja osadzona w mieście Gotham wyląduje na dużych ekranach?

Joker 2 Data premiery wyczekiwanego sequela

Portal “Deadline Hollywood” podaje, że amerykańska premiera “Jokera 2” nastąpi 4 października 2024 roku. Wiadomo, że reżyserem projektu “Joker: Folie à Deux” będzie Todd Phillips (“Rekiny wojny”, “Kac Vegas”), a scenariusz przygotowali Phillips oraz Scott Silver (“Fighter”, “Imiennicy”).

Postać Arthura Flecka alias Jokera powtórzy, oczywiście, Joaquin Phoenix, a w rolę Harley Quinn ma wcielić się Lady Gaga. Co ciekawe Phillips był producentem dramatu muzycznego “Narodziny gwiazdy” (2018), w którym grała ekscentryczna wokalistka. W sequelu “Jokera” również ma pojawić się wątek muzyczny; sugerowano nawet, że będzie to… musical. Ponoć w filmie pomieszane zostaną gatunki i style filmowe.

Fabuła filmu pozostaje owiana tajemnicą. Folie à deux – francuskojęzyczny zwrot z tytułu – odnosi się do terminu z zakresu psychiatrii i oznacza stan, w którym osoba przebywająca z chorym zaczyna bezkrytycznie oceniać jego paranoję. To tak zwany obłęd udzielony lub indukowany.

Pierwsza odsłona serii “Joker” miała premierę w 2019 roku i zgarnęła ponad 1,07 miliarda USD w kinach. Film zdobył dwa Oscary: za muzykę oraz kreację centralną w wykonaniu Joaquina Phoeniksa.

Previous Article
Niewidzialna wojna Zwiastun

Już jest: zwiastun filmu "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi o... Patryku Vedze

Next Article
The Pope's Exorcist Russell Crowe

Pierwsze spojrzenie na film "The Pope’s Exorcist". Russell Crowe jako ksiądz

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share