Nowy zwiastun filmu “Chrzciny” – komedii obyczajowej z Figurą i Musiałowskim

Chrzciny Zwiastun
Chrzciny Zwiastun filmu z Musiałowskim i Figurą / Foto: Galapagos Films, Andersa Street Art and Media, Mushchelka Prod., PISF, TVP

Znana z liberalnych poglądów Katarzyna Figura wystąpiła jako gorliwa katoliczka w filmie “Chrzciny” Jakuba Skoczenia. W sieci pojawił się nowy zwiastun komedii obyczajowej, która na ekranach kin zadebiutuje już za niewiele ponad dwa miesiące. W obsadzie także gwiazdor “Sali samobójców. Hejtera”, Maciej Musiałowski.

Chrzciny Zwiastun filmu z Katarzyną Figurą

Współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej komedia ma już za sobą sukcesy na dwóch festiwalach. “Chrzciny” zdobyły bowiem Nagrodę Dziennikarzy na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film”, gdzie brały też udział w Konkursie Głównym, rywalizując o Wielki Jantar. Z kolei na Międzynarodowym Festiwalu Tofifest w Toruniu “Chrzciny” wywalczyły Złotego Anioła w Konkursie Polskim.

Premiera komedii obyczajowej z Katarzyną Figurą w kinach nastąpi już 18 listopada 2022. Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu.

W filmie “Chrzciny” występują między innymi: ikona polskiego kina Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski (którego obecnie możemy oglądać na dużych ekranach w komedii “Kryptonim Polska”), Michał Żurawski (“Kruk”), Tomasz Schuchardt (“Jesteś Bogiem”), Tomasz Włosok (“Boże Ciało”), Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Piotr Ligienza i Andrzej Konopka.

Opis fabuły filmu:

— Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać. (źródło: Galapagos Films)

«Chrzciny» to wspaniała opowieść mówiącą o matriarchacie”, podkreśla odtwórczyni roli przodującej – Katarzyna Figura. “Moja bohaterka, Marianna, staje się centralną, a przy tym niebywale silną postacią. Jest motorem wszelkich wydarzeń, ale jej siła tkwi w prostocie gestów, marzeń i dążeń – nadrzędnym celem Marianny staje się ochrona zbiorowości, jaką jest jej rodzina.”

Źródło: Galapagos Films – materiały nadesłane

Previous Article
Opowieść podręcznej Sezon 6

Koniec "Opowieści podręcznej". 6. sezon będzie finałem

Next Article
Na noże 2 Zwiastun

Półnagi Bautista i roztańczona Hudson w zwiastunie filmu "Na noże 2"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share