Zwiastun filmu “Chrzciny” – w rolach głównych Katarzyna Figura i Maciej Musiałowski

Chrzciny zwiastun
Chrzciny zwiastun filmu / Foto Prime Movies: Galapagos Films, Andersa Street Art & Media

Znana z liberalnych poglądów Katarzyna Figura wystąpiła jako gorliwa katoliczka w filmie “Chrzciny” Jakuba Skoczenia. Osadzona w ponurych latach osiemdziesiątych komedia obyczajowa pojawi się w kinach za niewiele ponad dwa tygodnie. W sieci zadebiutował zwiastun “Chrzcin”.

Chrzciny Zwiastun filmu z Figurą i Musiałowskim

Polska produkcja debiutuje na dużych ekranach już pod koniec miesiąca – 26 listopada. Film przygotował, na bazie scenariusza autorstwa swojego i Iwo Kardela, Jakub Skoczeń. To jego debiut pełnometrażowy – wcześniej reżyser pracował m.in. przy takich serialach, jak “Barwy szczęścia”, “Lekarze na start” czy “W rytmie serca”. W obsadzie uwagę zwracają zwłaszcza nazwiska Katarzyny Figury (“Śniegu już nigdy nie będzie”) i Macieja Musiałowskiego – sensacji wśród aktorów młodego pokolenia. Musiałowski był nominowany do Orłów za główną rolę w “Sali samobójców. Hejterze”.

Opis fabuły filmu za Galapagos Films:

— Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

W filmie “Chrzciny” występują Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok, Michał Żurawski, Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Jakub Wieczorek i Piotr Ligienza. Obraz był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Chrzciny Zwiastun – wideo

Źródło: Galapagos Films

Previous Article
Section Eight Mickey Rourke

"Section Eight": Mickey Rourke w obsadzie filmu akcji u boku Lundgrena i Adkinsa

Next Article
Koniec świata czyli Kogel Mogel 4 zwiastun

"Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" - zwiastun filmu. Kolejna odsłona kultowej polskiej serii

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share