Zwiastun filmu “Chrzciny” – w rolach głównych Katarzyna Figura i Maciej Musiałowski

Chrzciny zwiastun
Chrzciny zwiastun filmu / Foto Prime Movies: Galapagos Films, Andersa Street Art & Media

Znana z liberalnych poglądów Katarzyna Figura wystąpiła jako gorliwa katoliczka w filmie “Chrzciny” Jakuba Skoczenia. Osadzona w ponurych latach osiemdziesiątych komedia obyczajowa pojawi się w kinach za niewiele ponad dwa tygodnie. W sieci zadebiutował zwiastun “Chrzcin”.

Chrzciny Zwiastun filmu z Figurą i Musiałowskim

Polska produkcja debiutuje na dużych ekranach już pod koniec miesiąca – 26 listopada. Film przygotował, na bazie scenariusza autorstwa swojego i Iwo Kardela, Jakub Skoczeń. To jego debiut pełnometrażowy – wcześniej reżyser pracował m.in. przy takich serialach, jak “Barwy szczęścia”, “Lekarze na start” czy “W rytmie serca”. W obsadzie uwagę zwracają zwłaszcza nazwiska Katarzyny Figury (“Śniegu już nigdy nie będzie”) i Macieja Musiałowskiego – sensacji wśród aktorów młodego pokolenia. Musiałowski był nominowany do Orłów za główną rolę w “Sali samobójców. Hejterze”.

Opis fabuły filmu za Galapagos Films:

— Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

W filmie “Chrzciny” występują Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok, Michał Żurawski, Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Jakub Wieczorek i Piotr Ligienza. Obraz był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Chrzciny Zwiastun – wideo

Źródło: Galapagos Films

Previous Article
Section Eight Mickey Rourke

"Section Eight": Mickey Rourke w obsadzie filmu akcji u boku Lundgrena i Adkinsa

Next Article
Koniec świata czyli Kogel Mogel 4 zwiastun

"Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" - zwiastun filmu. Kolejna odsłona kultowej polskiej serii

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share