Dafoe i Waltz w zwiastunie westernu “Dead for a Dollar”

Dead for a Dollar Zwiastun
Dead for a Dollar Zwiastun z Willemem Dafoe i Christophem Waltzem / Foto: Chaos – a Film Company, Polaris, Myriad Pictures

Christoph Waltz, Willem Dafoe i Benjamin Bratt są gwiazdami nadchodzącego westernu “Dead for a Dollar”. Film w reżyserii Waltera Hilla – twórcy “48 godzin” czy “Czerwonej gorączki” – ukaże się pod koniec tego miesiąca. Zobaczcie oficjalny zwiastun.

Dead for a Dollar Zwiastun westernu z Willemem Dafoe

Co ciekawe Walter Hill nakręcił już neo-western pt. “Ostatni sprawiedliwy”, w którym także mieszały się ze sobą elementy kina gangsterskiego i kina akcji. Produkcja z Bruce’em Willisem i Christopherem Walkenem zebrała mieszane recenzje, kiedy ukazała się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Wygląda na to, że Hill zatęsknił za tematyką westernową.

Film “Dead for a Dollar” już jutro, 6 września, zaliczy swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji. Projekt pokazywany będzie pozakonkursowo i nie powalczy o żadną nagrodę, ale dla reżysera – którego ostatnie dzieło, “Mścicielka”, miało premierę w 2016 r. – to i tak szansa, by o sobie przypomnieć.

Akcja “Dead for a Dollar” toczy się w 1897 roku na Terytorium Nowego Meksyku. Christoph Waltz wciela się w niejakiego Maksa Borlunda – łowcę nagród, który ma za zadanie odszukać Rachel Price, żonę biznesmena Waltera Price’a. Kobieta ma postępowe poglądy, które nie zawsze każdemu odpowiadają. Rachel jest przetrzymywana dla okupu w Meksyku – porwał ją zbrodniarz i dezerter wojskowy, Elijah Jones. Max odkrywa, że Rachel uciekła przed mężem, który ma skłonności do agresji i przemocy. Jakby tego było mało, bohater zostanie zmuszony do konfrontacji z dawnym wrogiem – Joe’m Cribbensem, hazardzistą i banitą.

Cribbensa gra Willem Dafoe, piękną Rachel jest Rachel Brosnahan, a jako Elijah pojawia się Brandon Scott. W obsadzie znajdują się również Benjamin Bratt, Hamish Linklater, Guy Burnet, Gabriela Alicia Ortega, Scott Peat, Luis Chavez oraz Warren Burke. Walter Hill jest nie tylko reżyserem, ale też scenarzystą “Dead for a Dollar”.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie film doczeka się swojej premiery kinowej już 30 września.

Previous Article
Cruella 2 Taylor Swift

Plotka: "Cruella 2" będzie musicalem, w jednej z ról Taylor Swift

Next Article
Pinokio Scena z filmu

"Pinokio": nowy klip z nadchodzącej superprodukcji Disneya

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share