Zwiastun nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej – “Silent Twins”

Silent Twins Zwiastun
Silent Twins Zwiastun filmu / Foto: Gutek, Kindred Spirit, Madants, 30WEST, PISF

“Silent Twins” to tytuł najnowszego filmu Agnieszki Smoczyńskiej – twórczyni “Fugi” i horrorowego musicalu “Córki dancingu”. Biograficzny dramat z Letitią Wright i Tamarą Lawrance ukaże się w naszych kinach tuż przed tegorocznym halloween. Zobaczcie oficjalny polski zwiastun.

Silent Twins Zwiastun nowego filmu Agnieszki Smoczyńskiej

Opis fabuły dystrybutora (Gutek Film):

— Bliźniaczki z Walii, June i Jennifer Gibbons, przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, “milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer ma także mroczną stronę – podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź.

Tytułowe bohaterki odegrały Letitia Wright i Tamara Lawrance, a w obsadzie filmu znajdują się również Nadine Marshall, Treva Etienne, Michael Smiley, Jodhi May, Amarah-Jae St. Aubyn, Kaya Kolodziejczyk i gwiazda polskiego ekranu – Kinga Preis.

Dramat biograficzny “Silent Twins” opowiada historię postaci autentycznych – Jennifer i June Gibbons. Dziewczęta przez jedenaście lat były przetrzymywane w szpitalu Broadmoore, w mieście Crowthorne. Jest to pierwsza anglojęzyczna produkcja Agnieszki Smoczyńskiej, która uchodzi za jedną z najoryginalniejszych reżyserek z naszego kraju.

Polski dystrybutor zapowiada, że w filmie Smoczyńska daje “popis nieskrępowanej wyobraźni”, a całość jest “wizjonerska”, jest jak “emocjonalna bomba”. Film opiera się na reportażu autorstwa Marjorie Wallace; zawiera elementy thrillera, musicalu i animacji poklatkowej. Premiera w polskich kinach odbędzie się 21 października 2022.

Film “Silent Twins” prezentowany był na Festiwalu w Cannes 24 maja oraz później na Festiwalu Nowe Horyzonty, gdzie walczył o nagrodę w Sekcji mBank Pokazy Galowe. Projekt będzie też ubiegał się o Złote Lwy w konkursie głównym.

Źródło: Gutek Film

Previous Article
Słoń Zwiastun

"Słoń" - zobacz zwiastun polskiego melodramatu o tematyce gejowskiej

Next Article
Bejbis Zwiastun

"Bejbis" - zwiastun komedii z Martą Żmudą Trzebiatowską

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share