Reklama

Powstanie film biograficzny o życiu Violetty Villas. Tytuł to “Violetta i dzięcioł”

Violetta i dzięcioł
Violetta i dzięcioł – powstanie filmowa biografia Violetty Villas / Foto: YouTube

Powstanie dramat biograficzny o życiu wybitnej polskiej artystki muzycznej – jest nią Violetta Villas. Zagraniczne portale filmowe, w tym “Variety”, donoszą, że Karolina Bielawska przymierza się do realizacji filmu o niedocenionej wokalistce. Wygląda na to, że projekt odbije się szerokim echem także za granicą.

Violetta i dzięcioł – powstaje film biograficzny o Violetcie Villas

Produkcja filmu o Villas ma wkrótce wystartować. Będzie to debiut fabularny Karoliny Bielawskiej, która ma na swoim koncie kilka krótkich metraży i dokumentów (m.in. “Mów mi Marianna” z 2015 roku – projekt przyniósł jej nominację do Orła). Stowarzyszenie Film New Europe donosi, że roboczy tytuł filmu to “Violetta i dzięcioł” (tytuł międzynar. “Violetta and the Woodpecker”).

Bielawska od blisko sześciu lat opracowuje ten projekt i wkrótce wreszcie dojdzie on do skutku. Choć była gotowa wejść na plan już w okolicy 2016 roku, nie było to możliwe, bo trzeba było czekać na zgodę rodziny zmarłej gwiazdy. Jej członkowie współpracowali zresztą przy scenariuszu. Film opowie o tragicznym losie niedocenionej polskiej artystki, która wypowiedziała kiedyś pamiętne słowa: “Sława jest niebezpieczna dla słabych ludzi”.

Za realizację filmu miało odpowiadać Studio Munka, które działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dziś wiemy, że projekt przygotuje wytwórnia Lava Films we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zagra Violettę Villas. W mediach często powtarza się natomiast, że łudząco podobna do młodej Villas jest 30-letnia piosenkarka Margaret. Gdyby faktycznie powierzono jej rolę główną, byłaby też w stanie podołać wyzwaniom wokalnym.

Trwają castingi, a same prace przed kamerą ruszą jesienią. W najbliższych dniach mają odbyć się zdjęcia próbne. Scenariusz filmu napisały Bielawska i Małgorzata Gospodarek. Historia życia Violetty Villas przedstawiona zostaje w nim z punktu widzenia syna artystki. Bielawska powiedziała dziennikarzom, że Villas wiodła “fascynujące życie” i biograficzny projekt “nie mógłby być płytki”, nie mógłby opowiadać jedynie o romansach i ekstrawaganckich kostiumach piosenkarki.

Premiera “Violetty i dzięcioła” odbędzie się w 2023 roku.

Violetta Villas była artystką uniwersalną: wokalistką, śpiewaczką operową i operetkową, aktorką, kompozytorką. Była też aktywistką na rzecz zwierząt, wspierała schroniska dla psów. Śpiewała po polsku, angielsku, francusku, włosku czy hiszpańsku; wydała łącznie osiem albumów studyjnych i kilkaset piosenek. Jej największy szlagier, “Oczy czarne”, uchodzi za piosenkę reprezentacyjną dla Villas. Słynęła z wyjątkowego wizerunku i indywidualizmu, zrobiła karierę także za granicą. W 1965 r. zdobyła nagrodę Grand Prix International d’Interpretation za piosenkę “Ave Maria No Morro”, w 2008 r. przyznano jej Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 – roku swojej śmierci – była odznaczona Srebrnym Medalem dla osób “Zasłużonych Kulturze Gloria Artis”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
The Pope's Exorcist Russell Crowe

Russell Crowe zagra postać autentycznego, kontrowersyjnego egzorcysty

Next Article
Love Lies Bleeding Ed Harris

Ed Harris i Dave Franco w obsadzie filmu A24 "Love Lies Bleeding"

Related Posts
Total
1
Share