Powstanie film biograficzny o życiu Violetty Villas. Tytuł to “Violetta i dzięcioł”

Violetta i dzięcioł
Violetta i dzięcioł – powstanie filmowa biografia Violetty Villas / Foto: YouTube

Powstanie dramat biograficzny o życiu wybitnej polskiej artystki muzycznej – jest nią Violetta Villas. Zagraniczne portale filmowe, w tym “Variety”, donoszą, że Karolina Bielawska przymierza się do realizacji filmu o niedocenionej wokalistce. Wygląda na to, że projekt odbije się szerokim echem także za granicą.

Violetta i dzięcioł – powstaje film biograficzny o Violetcie Villas

Produkcja filmu o Villas ma wkrótce wystartować. Będzie to debiut fabularny Karoliny Bielawskiej, która ma na swoim koncie kilka krótkich metraży i dokumentów (m.in. “Mów mi Marianna” z 2015 roku – projekt przyniósł jej nominację do Orła). Stowarzyszenie Film New Europe donosi, że roboczy tytuł filmu to “Violetta i dzięcioł” (tytuł międzynar. “Violetta and the Woodpecker”).

Bielawska od blisko sześciu lat opracowuje ten projekt i wkrótce wreszcie dojdzie on do skutku. Choć była gotowa wejść na plan już w okolicy 2016 roku, nie było to możliwe, bo trzeba było czekać na zgodę rodziny zmarłej gwiazdy. Jej członkowie współpracowali zresztą przy scenariuszu. Film opowie o tragicznym losie niedocenionej polskiej artystki, która wypowiedziała kiedyś pamiętne słowa: “Sława jest niebezpieczna dla słabych ludzi”.

Za realizację filmu miało odpowiadać Studio Munka, które działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Dziś wiemy, że projekt przygotuje wytwórnia Lava Films we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zagra Violettę Villas. W mediach często powtarza się natomiast, że łudząco podobna do młodej Villas jest 30-letnia piosenkarka Margaret. Gdyby faktycznie powierzono jej rolę główną, byłaby też w stanie podołać wyzwaniom wokalnym.

Trwają castingi, a same prace przed kamerą ruszą jesienią. W najbliższych dniach mają odbyć się zdjęcia próbne. Scenariusz filmu napisały Bielawska i Małgorzata Gospodarek. Historia życia Violetty Villas przedstawiona zostaje w nim z punktu widzenia syna artystki. Bielawska powiedziała dziennikarzom, że Villas wiodła “fascynujące życie” i biograficzny projekt “nie mógłby być płytki”, nie mógłby opowiadać jedynie o romansach i ekstrawaganckich kostiumach piosenkarki.

Premiera “Violetty i dzięcioła” odbędzie się w 2023 roku.

Violetta Villas była artystką uniwersalną: wokalistką, śpiewaczką operową i operetkową, aktorką, kompozytorką. Była też aktywistką na rzecz zwierząt, wspierała schroniska dla psów. Śpiewała po polsku, angielsku, francusku, włosku czy hiszpańsku; wydała łącznie osiem albumów studyjnych i kilkaset piosenek. Jej największy szlagier, “Oczy czarne”, uchodzi za piosenkę reprezentacyjną dla Villas. Słynęła z wyjątkowego wizerunku i indywidualizmu, zrobiła karierę także za granicą. W 1965 r. zdobyła nagrodę Grand Prix International d’Interpretation za piosenkę “Ave Maria No Morro”, w 2008 r. przyznano jej Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 – roku swojej śmierci – była odznaczona Srebrnym Medalem dla osób “Zasłużonych Kulturze Gloria Artis”.

Previous Article
The Pope's Exorcist Russell Crowe

Russell Crowe zagra postać autentycznego, kontrowersyjnego egzorcysty

Next Article
Love Lies Bleeding Ed Harris

Ed Harris i Dave Franco w obsadzie filmu A24 "Love Lies Bleeding"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share