Brawa dla pilotów! “Top Gun: Maverick” zarobił ponad 1 mld dolarów w kinach

Top Gun: Maverick Wyniki finansowe
Top Gun: Maverick Wyniki finansowe – ile zarobił film z Tomem Cruise’em? / Foto: Paramount, Jerry Bruckheimer Prod.

Tego można było się spodziewać – “Top Gun: Maverick” okazał się wielkim hitem frekwencyjnym w kinach. Może nawet większym, niż zakładali twórcy. Studio Paramount Pictures oficjalnie ogłosiło, że nowy dramat sensacyjny z udziałem Toma Cruise’a zgarnął już ponad 1 mld dolarów w światowych kinach.

Top Gun: Maverick Wyniki finansowe – olbrzymi sukces kasowy w kinach dookoła świata

“Top Gun: Maverick” jest obecnie drugim filmem ery pandemicznej, któremu udało się przekroczyć magiczny próg 1 mld dolarów. Na całym świecie przebój zdołał zarobić dotychczas dokładnie 1,006 mld USD. To przy okazji pierwszy raz, kiedy widowisko z udziałem Toma Cruise’a zgarnęło taką sumę w kinach. “Maverick” zainkasował 521,7 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 484,7 mln na arenie międzynarodowej.

Po części sukces filmu na pewno zależy od samego Toma Cruise’a. Nie tylko jego gwiazdorstwa czy star power, ale też działań promocyjnych. By wypromować “Mavericka”, Cruise odbył trasę dookoła świata, udzielając wywiadów i goszcząc na wydarzeniach medialnych w Japonii, Cannes, Londynie, Barcelonie, Meksyku, Seulu czy San Diego. Warto tu zaznaczyć, że choć “Top Gun: Maverick” ukazał się już w większości krajów świata, nie trafił na ekrany kinowe w Rosji oraz Chinach. Nie da się ukryć, że przychody z dystrybucji rosyjskiej na pewno dodatkowo podniosłyby słupki finansowe (sprostowanie: w Rosji film ukazał się jedynie w bardzo ograniczonej i prawdopodobnie nieoficjalnej dystrybucji).

Poza Stanami Zjednoczonymi film zarobił najwięcej w Wielkiej Brytanii – zgarnął tu dotychczas 70 mln dolarów. W Australii widowiskowa produkcja zainkasowała już prawie 40 mln USD, a w Japonii – 33,9 mln. W czołowej dziesiątce państw, w których “Maverick” odnotował największy sukces frekwencyjny, znajdują się jeszcze: Meksyk, Włochy, Holandia, Hiszpania, Nowa Zelandia, Finlandia i Portugalia.

“Top Gun: Maverick” już piąty tydzień z rzędu utrzymuje się na pozycji pierwszej w notowaniu box office w Japonii. W Wielkiej Brytanii zajmuje drugie miejsce podobnej listy, tuż za filmem “Elvis”, który właśnie miał swoją premierę.

Oficjalnie “Maverick” jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem 2022 roku. Wyprzedził w tym notowaniu takie hity jak “Batman”, “Doktor Strange w multiwersum obłędu” czy “Uncharted”.

Previous Article
Thor: Miłość i grom Zwiastun

"Thor: Miłość i grom" - nowy zwiastun telewizyjny tuż przed premierą

Next Article
Sharp Stick Zwiastun

Zwiastun "Sharp Stick": Jon Bernthal w filmie reżyserowanym przez Lenę Dunham

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share