Telewizyjna adaptacja “Akademii wampirów” – zobacz zwiastun

Vampire Academy Zwiastun
Vampire Academy Zwiastun serialu / Foto: Peacock

Pod tytułem “Akademia wampirów” kryje się cykl powieści autorstwa Richelle Mead. Książki z gatunku fantasy i young adult fiction zyskały olbrzymią popularność i doczekały się już jednej adaptacji filmowej. Teraz powstał też serial telewizyjny “Vampire Academy”, który ukaże się na platformie Peacock.

Vampire Academy Zwiastun nowego serialu serwisu Peacock

“Vampire Academy” będzie serialem o przyjaźni, romansach i świecie pełnym niebezpieczeństw. Dwie główne bohaterki wywodzą się z dwóch skrajnie różnych grup społecznych, ale zostają najbliższymi koleżankami. Dziewczyny kończą właśnie szkołę i wkrótce mają wejść w szeregi elitarnego, wampirzego stowarzyszenia. Jedna z nich jest pół-strzygą, pół-człowiekiem. Serial opowie o walce z siłami zła, ale będzie też klasyczną produkcją dla nastoletnich widzów. Poniżej oficjalny zwiastun.

Serial z pogranicza fantastyki, grozy i dramatu młodzieżowego ukaże się na platformie Peacock już w połowie przyszłego miesiąca. 15 września premierę będą miały cztery pierwsze odcinki “Vampire Academy”, a późniejsze epizody będą ukazywały się co tydzień do 27 października. Powstało dziesięć odcinków; pierwszy wyreżyserował Bille Woodruff.

“Vampire Academy” to serial pomysłu Julie Plec i Marguerite MacIntyre. Zdjęcia powstawały w Hiszpanii. Obsadę zasilają Sisi Stringer (która gra Rose Hathaway), Daniela Nieves (która gra Lissę Dragomir), Kieron Moore, André Dae Kim, J. August Richards i Mia McKenna-Bruce.

Poprzednia, filmowa adaptacja “Akademii wampirów” miała premierę w 2014 roku. Komedio-horror z Zoey Deutch, Lucy Fry i Olgą Kurylenko zebrał mocno kiepskie recenzje krytyków i przepadł w notowaniach box office’u. Jego porażka sprawiła, że anulowano zaplanowany wcześniej sequel.

Książki z serii “Akademia wampirów” od Richelle Mead ukazują się w Polsce nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. W 2013 roku “The Hollywood Reporter” informował, że na całym świecie sprzedano ponad 8 mln egzemplarzy tych książek.

Previous Article
R.I.P.D. 2: Rise of the Damned

Film "R.I.P.D. Agenci z zaświatów" z Ryanem Reynoldsem dostanie sequel

Next Article
Old Man Stephen Lang

Znany z "Avatara" Stephen Lang w nowym filmie Lucky'ego McKee

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share