Pożegnanie z nową wersją “Byle do dzwonka”: Peacock anuluje serial po 2. sezonie

Saved by the Bell Serial anulowany
Saved by the Bell Serial anulowany po 2. sezonie / Foto: Peacock, Universal TV

Choć drugi sezon serialu “Saved by the Bell” platformy Peacock okazał się dla wielu miłą niespodzianką, produkcja nie spełniła oczekiwań serwisu. Seria trzecia, niestety, nie powstanie – młodzieżowy projekt nie otrzymał zielonego światła na realizację dalszych odcinków.

Saved by the Bell Serial anulowany przez platformę Peacock

“Saved by the Bell” to revival popularnego serialu “Byle do dzwonka”, nadawanego na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. “Przeróbka” zadebiutowała na platformie Peacock pod koniec listopada 2020 roku i zebrała mieszano-pozytywne recenzje. W serialu pojawili się odtwórcy ról z oryginału – między innymi Mario Lopez, który wrócił jako charyzmatyczny Slater, oraz Elizabeth Berkley, w roli psycholożki Jessie Spano. Aktorka jest znana z roli głównej w kontrowersyjnych “Showgirls” Paula Verhoevena.

Młodszą obsadę zasilili Josie Totah, Haskiri Velazquez, Belmont Cameli, Mitchell Hoog, Alycia Pascual-Peña i Dexter Darden. “Saved by the Bell” opowiadał o życiu uczniów kalifornijskiego liceum Bayside High – poznaliśmy troje nastolatków wywodzących się z klasy robotniczej, którzy trafiają do szkoły zdominowanej przez uprzywilejowanych bogaczy. Komediowa formuła dużo bardziej sprawdziła się przy drugim sezonie, który utrzymuje wynik 100 proc. pozytywnych głosów w serwisie Rotten Tomatoes. Pomimo tych opinii “Saved by the Bell” nie wróci z 3. sezonem. Produkcja została anulowana.

Obsada dopiero wczoraj dowiedziała się, że serial nie będzie kontynuowany. Mark-Paul Gosselaar, który pojawił się w reboocie gościnnie jako Zack Morris, zatweetował:

— Jestem bardzo rozczarowany tymi doniesieniami. Nad serialem pracowało tak wiele utalentowanych osób, które tworzyły coś świeżego i oryginalnego. Kieruję wyrazy poszanowania do każdego, kto brał udział w produkcji; dziękuję wszystkim widzom.

Pierwszy sezon “Saved by the Bell” okazał się sukcesem komercyjnym dla platformy Peacock – takie informacje przekazał serwis “Deadline Hollywood”. W ubiegłym miesiącu sitcom zdobył nagrodę GLAAD dla najlepszej produkcji komediowej. Był też nominowany do statuetki Critics’ Choice Television Award za drugoplanową rolę Josie Totah.

Serial nie był oficjalnie emitowany w naszym kraju. Bardziej znany przez polskich widzów pozostaje jego pierwowzór sprzed trzydziestu lat – “Byle do dzwonka”.

Previous Article
Weird: The Al Yankovic Story Zwiastun

Daniel Radcliffe is... Weird. Zwiastun filmowej biografii Ala Yankovica

Next Article
Uncoupled Zwiastun

Nowy serial od twórcy "Seksu w wielkim mieście" z Neilem Patrickiem Harrisem w roli głównej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share