“Czarny telefon 2” – trwają rozmowy w sprawie sequela

Czarny telefon 2
Czarny telefon 2 – trwają rozmowy na temat kontynuacji / Foto: Universal, Blumhouse

W Stanach Zjednoczonych “Czarny telefon” właśnie ukazał się na rynku DVD/Blu-ray. Skłoniło to twórców do rozmowy na temat potencjalnego sequela. Choć “jedynka” ma klarowne zakończenie, któremu teoretycznie nie trzeba dopisywać kontynuacji, film okazał się prawdziwym hitem – nic dziwnego, że Blumhouse i Universal zwęszyli okazję na kolejny sukces.

Czarny telefon 2 – Scott Derrickson o ewentualnym sequelu

Horror Scotta Derricksona kosztował zaledwie 18 mln dolarów, a przyniósł zyski wynoszące 153 mln USD. W samej Polsce dystrybucja kinowa “Czarnego telefonu” przyniosła ponad 932 tys. dolarów. W świecie kina grozy tak duży sukces box-office’owy najczęściej pociąga za sobą nieuchronny sequel. Co na to reżyser części pierwszej?

W wywiadzie dla portalu ComicBook.com Derrickson powiedział: “Już w tej chwili toczy się wiele rozmów na temat kontynuacji, pojawia się silna presja. Film kosztował 18 mln dolców, a finalnie zarobi pewnie około 160-170 mln na całym świecie. Studio chce kolejnej odsłony serii, to oczywiste.”

Reżyser już jakiś czas temu przyznał, że chciałby kontynuować wątek podjęty w “jedynce”, jeśli film dobrze sprawdzi się w kinach. W czerwcu Derrickson powiedział:

— Joe Hill (twórca książki, na której bazował film – przyp.) przedstawił mi wspaniały pomysł na sequel. Jeżeli “Czarny telefon” będzie hitem, podejmę się kontynuacji. Joe ma świetny pomysł, który bardzo przypadł mi do gustu. Nie ujawnił go nikomu poza mną. Pomyślałem wtedy, że tak właśnie powinna wyglądać “dwójka”. To rewelacyjny szkic fabuły.

Czekamy, aż sequel oficjalnie dostanie zielone światło na realizację. Jest to całkiem możliwe.

“Czarny telefon” to film o Finneyu – nieśmiałym, ale bystrym trzynastolatku, który zostaje porwany przez sadystycznego mordercę. Chłopiec zostaje uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie może krzyczeć do woli – i tak nikt go nie usłyszy. Ze zdumieniem odkrywa, że w pomieszczeniu znajduje się tytułowy telefon – niby niedziałający, ale przydatny. Za jego pośrednictwem Finney może słyszeć głosy poprzednich ofiar zabójcy. Duchy zrobią, co mogą, by uratować porwanego. W obsadzie między innymi Ethan Hawke, James Ransone, Jeremy Davies i Mason Thames.

Previous Article
Wednesday Netflix

Zdjęcie z serialu o Addamsach. Catherine Zeta-Jones jako Mortycja

Next Article

"Piła 10" coraz bliżej. Znamy datę premiery i nazwisko reżysera

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share