“Piła 10” coraz bliżej. Znamy datę premiery i nazwisko reżysera

PrimePila10 min
Piła 10 – nowe wieści w sprawie filmu / Foto: Twisted Pictures, Lions Gate

Seria “Piła” po raz kolejny powróci na ekrany kinowe. Wiemy, kiedy nawiedzi kina i jak nazywa się reżyser filmu. Jednego możecie być pewni – widzowie znów poczują, co to strach, a poziom makabry w niczym nie będzie ustępował poprzednim odsłonom tej kultowej serii.

Piła 10 – data premiery, reżyser

Reżyserem projektu o roboczym tytule “Saw X” będzie bowiem Kevin Greutert. 57-latek z Pasadeny jest weteranem horroru, który wyreżyserował między innymi “Piłę VI” (2009), “Piłę 3D” (2010), “Klątwę Jessabelle” (2014) i “Mroczne wizje” (2015), a do tego był montażystą tegorocznej “Ummy”, “Nieznajomych” z Liv Tyler oraz “Piły: Dziedzictwa” (2017).

“Saw X” nie jest tytułem oficjalnym i wciąż może się zmienić. Wybrano natomiast datę premiery. Film ukaże się w kinach 27 października 2023 roku. Za realizację projektu odpowiedzialne będą studia Lionsgate i Twisted Pictures. Ta pierwsza wytwórnia pracuje obecnie też nad nowymi odsłonami serii “Cube”, “Blair Witch Project” oraz “Karzeł”.

Mark Burg i Oren Koules – którzy są nadwornymi producentami serii “Piła” – powiedzieli: “Słuchaliśmy próśb fanów i w pocie czoła opracowujemy plan na nową część. Ma ona zachwycić miłośników horroru. Właśnie dlatego oddajemy film pod opiekę Kevinowi Greutertowi, reżyserowi ‘Piły VI’. Aż do dziś jest to jedna z ulubionych odsłon cyklu w sercach wielu fanów.”

Na razie nie znamy szczegółów fabularnych, ani nazwisk aktorów. Nie wiadomo, kiedy na planie zdjęciowym padnie pierwszy klaps. Koules i Burg wyjawili, że wkrótce o projekcie usłyszymy dużo więcej, ale fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Poprzednia odsłona serii “Saw” – “Spirala: Nowy rozdział serii ‘Piła'” – miała premierę w maju 2021 roku. Film z Samuelem L. Jacksonem zarobił 40,6 mln dolarów w kinach i zebrał mieszane recenzje krytyków.

Previous Article
Czarny telefon 2

"Czarny telefon 2" - trwają rozmowy w sprawie sequela

Next Article
Eugene the Marine Nick Nolte

Nick Nolte gwiazdą psychologicznego thrillera "Eugene the Marine"

Related Posts
Total
0
Share