Johnny Depp znów jako reżyser. Nakręci film z Pacino

Johnny Depp
Johnny Depp za kamerą jako reżyser / Foto: Wikimedia Comm.

Johnny Depp – do niedawna kojarzony z kontrowersjami i wątkiem głośnego procesu sądowego – wyreżyseruje film pt. “Modigliani”. Projekt opowie o Amadeo Modiglianim – rysowniku, malarzu i rzeźbiarzu, który tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Obraz wyprodukuje gwiazdor kina, Al Pacino.

Johnny Depp nakręci film wspólnie z Alem Pacino

Johnny Depp wyreżyserował już film “Odważny” z 1997 roku – był to dramat z udziałem Marlona Brando i Marshalla Bella, który nominowano między innymi do Złotej Palmy. Słynny ekranowy “Edward Nożycoręki” będzie reżyserem i producentem nadchodzącego “Modiglianiego”; stanowisko producenckie zajmie też Barry Navidi.

Navidi współpracował z Alem Pacino przy “Kupcu weneckim” (2004) i dramacie “Salomé” (2013). W przeszłości Pacino i Depp spotkali się już na planie filmu gangsterskiego “Donnie Brasco” z 1997 r., gdzie obaj grali główne role. Występ przyniósł pierwszemu z aktorów nagrodę BSFC od Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych.

Film będzie oparty na sztuce Dennisa McIntyre’a, a scenariusz przygotowali pochodzący z Polski Jerzy Kromolowski i Mary Kromolowski (“Pościg we mgle”, “Obietnica”). Akcja filmu będzie toczyć się w Paryżu w 1916 roku; bohaterem będzie, oczywiście, Amadeo Modigliani. Był on włoskim artystą, który początkowo tworzył obrazy, a około 1910 roku zaczął tworzyć rzeźby. Nawiązywał do renesansu, stronił od takich kierunków jak fowizm czy kubizm, które dominowały w sztuce za jego czasów. Po śmierci dzieła Modiglianiego stały się bezcenne. Mężczyzna zmarł w wieku 35 lat z powodu gruźlicy.

Obraz ma skupić się na ostatnich chwilach z życia artysty. To już drugie podejście do filmu, którego bohaterem będzie słynny Włoch. Poprzednio Andy Garcia zagrał Amadeo Modiglianiego w dramacie biograficznym Micka Davisa z 2004 roku. Obraz nie został dobrze przyjęty przez dziennikarzy filmowych i był krytykowany za błędy historyczne.

Nie wiadomo, czy Johnny Depp pojawi się też przed kamerą. Obecnie gwiazdor przebywa na planie zdjęciowym filmu kostiumowego “Jeanne du Barry”, w którym wciela się w postać Ludwika XV.

Previous Article
Ezra Miller Oświadczenie

Ezra Miller rusza na terapię psychiatryczną: "Cierpię na głębokie zaburzenia"

Next Article
Cobra Kai Sezon 5 Zwiastun

"Cobra Kai" - zwiastun sezonu 5. serialu Netfliksa

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share