Johnny Depp znów jako reżyser. Nakręci film z Pacino

Johnny Depp
Johnny Depp za kamerą jako reżyser / Foto: Wikimedia Comm.

Johnny Depp – do niedawna kojarzony z kontrowersjami i wątkiem głośnego procesu sądowego – wyreżyseruje film pt. “Modigliani”. Projekt opowie o Amadeo Modiglianim – rysowniku, malarzu i rzeźbiarzu, który tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Obraz wyprodukuje gwiazdor kina, Al Pacino.

Johnny Depp nakręci film wspólnie z Alem Pacino

Johnny Depp wyreżyserował już film “Odważny” z 1997 roku – był to dramat z udziałem Marlona Brando i Marshalla Bella, który nominowano między innymi do Złotej Palmy. Słynny ekranowy “Edward Nożycoręki” będzie reżyserem i producentem nadchodzącego “Modiglianiego”; stanowisko producenckie zajmie też Barry Navidi.

Navidi współpracował z Alem Pacino przy “Kupcu weneckim” (2004) i dramacie “Salomé” (2013). W przeszłości Pacino i Depp spotkali się już na planie filmu gangsterskiego “Donnie Brasco” z 1997 r., gdzie obaj grali główne role. Występ przyniósł pierwszemu z aktorów nagrodę BSFC od Bostońskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych.

Film będzie oparty na sztuce Dennisa McIntyre’a, a scenariusz przygotowali pochodzący z Polski Jerzy Kromolowski i Mary Kromolowski (“Pościg we mgle”, “Obietnica”). Akcja filmu będzie toczyć się w Paryżu w 1916 roku; bohaterem będzie, oczywiście, Amadeo Modigliani. Był on włoskim artystą, który początkowo tworzył obrazy, a około 1910 roku zaczął tworzyć rzeźby. Nawiązywał do renesansu, stronił od takich kierunków jak fowizm czy kubizm, które dominowały w sztuce za jego czasów. Po śmierci dzieła Modiglianiego stały się bezcenne. Mężczyzna zmarł w wieku 35 lat z powodu gruźlicy.

Obraz ma skupić się na ostatnich chwilach z życia artysty. To już drugie podejście do filmu, którego bohaterem będzie słynny Włoch. Poprzednio Andy Garcia zagrał Amadeo Modiglianiego w dramacie biograficznym Micka Davisa z 2004 roku. Obraz nie został dobrze przyjęty przez dziennikarzy filmowych i był krytykowany za błędy historyczne.

Nie wiadomo, czy Johnny Depp pojawi się też przed kamerą. Obecnie gwiazdor przebywa na planie zdjęciowym filmu kostiumowego “Jeanne du Barry”, w którym wciela się w postać Ludwika XV.

Previous Article
Ezra Miller Oświadczenie

Ezra Miller rusza na terapię psychiatryczną: "Cierpię na głębokie zaburzenia"

Next Article
Cobra Kai Sezon 5 Zwiastun

"Cobra Kai" - zwiastun sezonu 5. serialu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share