Twórca “Piły” i “Niewidzialnego człowieka” znów współpracuje z Universalem

The Green Hornet and Kato Leigh Whannell
The Green Hornet and Kato Leigh Whannell kandydatem na reżysera filmu / Foto: SBS The Feed – kanał na YouTubie

Leigh Whannell negocjuje warunki współpracy ze studiem Universal Pictures przy filmie “The Green Hornet and Kato”. Będzie on opowiadał o przygodach bohaterskiego śmiałka Britta Reida, który wspólnie z partnerem dba o pokój i porządek w mieście. Whannell wyreżyserował ostatnio nagrodzonego dwoma Saturnami “Niewidzialnego człowieka”.

The Green Hornet and Kato Leigh Whannell kandydatem na reżysera filmu

Wygląda na to, że odbyły się już spotkania Leigh Whannella z przedstawicielami Universal Pictures i przebiegły one pomyślnie dla obu stron. 45-letni rodowity Australijczyk prawdopodobnie otrzyma posadę reżysera, bo w przeszłości nakręcił dla wytwórni już świetnie przyjęty, wspomniany wyżej film “Niewidzialny człowiek”.

Produkcja ta nie tylko okazała się wielkim sukcesem kasowym (zarabiając 143 mln USD przy 7-milionowym budżecie), ale też zebrała kapitalne recenzje i zdobyła kilka prestiżowych nagród (m.in. Saturna w kategorii najlepszy horror). Scenariusz projektu “The Green Hornet and Kato” przygotował David Koepp – mający na koncie fabuły do “Aniołów i demonów”, “Spider-Mana” czy “Mission: Impossible”.

Źródła bliskie studiu Universal twierdzą, że preprodukcja filmu wystartuje tuż po tym, jak Whannell podpisze kontrakt z wytwórnią. Reżyser wsławił się scenariuszami do filmów: “Piła” (2004), “Piła II” (2005) czy “Naznaczony” (2010). Samodzielnie nakręcił też “Naznaczonego 3” oraz “Ulepszenie” z Loganem Marshallem-Greenem.

Studio Universal nabyło prawa do tytułu już w 2020 roku. W przeszłości w filmach czy serialach Britcie Reidzie alias Green Hornecie grali m.in. Bruce Lee, Seth Rogen i Jay Chou.

Previous Article
Mali agenci Zachary Levi

Zachary Levi i Gina Rodriguez zagrają rodziców "Małych agentów"

Next Article
Zadzwoń do Saula 6

"Zadzwoń do Saula 6": Bob Odenkirk o powrocie Waltera i Jesse'ego

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share