Paliwo dla sennych koszmarów: zabójczy Ethan Hawke na plakacie “Czarnego telefonu”

Czarny telefon
Czarny telefon – Ethan Hawke na “satanistycznym” plakacie / Foto: Colm Geoghegan; Twitter.com/CreepyDuckArt

Bójcie się: Universal zaprezentował nowy, promocyjny plakat zapowiadający horror “Czarny telefon”. Widzimy na nim Ethana Hawke’a w przerażającej masce mordercy, a całość ma alarmująco czerwoną kolorystykę. W Polsce film zadebiutuje na ekranach kin już jutro – 24 czerwca.

Czarny telefon – upiorny plakat zapowiadający film. Kiedy premiera?

Poster przygotował grafik i wielki fan kina grozy Colm Geoghegan (założyciel Creepy Duck Design). Przedsiębiorstwo Dolby Cinema nawiązało współpracę z artystą i w efekcie jego dzieło jest plakatem oficjalnie promującym horror “Czarny telefon” w Stanach Zjednoczonych. W USA film debiutuje na dużych ekranach tego samego dnia co w Polsce. 22 czerwca widowisko miało premierę we Francji, Islandii i Szwecji, a 23 czerwca – w Argentynie, Niemczech i Izraelu.

Plakat utrzymany jest w estetyce kina retro i przedstawia nam głównego, złowieszczego antybohatera – “Grabbera” (w tej roli Ethan Hawke). Postać ukazana zostaje w kolorze krwistej czerwieni, a jej maska to paliwo napędzające najgorsze koszmary. “Czarny telefon” może nieźle nastraszyć widzów w kinach. Wizyta na salach kinowych to obowiązek każdego fana horroru. W serwisie Rotten Tomatoes obraz zebrał aż 86 proc. pozytywnych recenzji, chwalony m.in. przez dziennikarzy “Washington Post”, “San Francisco Chronicle”, “Empire Magazine” czy “The Guardian”.

Gwiazdor filmu, Ethan Hawke, powiedział w niedawnym wywiadzie, że nowy horror z jego udziałem “nastraszy widzów tak, że stracą rozum”. Ile w jego słowach jest prawdy – przekonamy się jutro.

“Czarny telefon” to film o Finneyu – nieśmiałym, ale bystrym trzynastolatku, który zostaje porwany przez sadystycznego mordercę. Chłopiec zostaje uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie może krzyczeć do woli – i tak nikt go nie usłyszy. Ze zdumieniem odkrywa, że w pomieszczeniu znajduje się tytułowy telefon – niby niedziałający, ale przydatny. Za jego pośrednictwem Finney może słyszeć głosy poprzednich ofiar zabójcy. Duchy zrobią, co mogą, by uratować porwanego.

Nieszczęsnego chłopaka zagrał Mason Thames. W obsadzie, poza Ethanem Hawke’iem, znajdują się też James Ransone, Jeremy Davies i Madeleine McGraw. Scenariusz filmu jest adaptacją książki Joego Hilla, a reżyserią zajął się Scott Derrickson – twórca “Sinister” i “Egzorcyzmów Emily Rose”.

Previous Article
Titanic wraca do kin

"Titanic" doczeka się wznowionej emisji w kinach w zremasterowanej wersji

Next Article
The Old Guard 2 Zdjęcia z planu

"The Old Guard 2": Theron na pierwszych zdjęciach z planu filmowego

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share