Powstanie aktorski “Herkules” od Disneya i Guya Ritchiego

Herkules Guya Ritchiego
Herkules Guya Ritchiego – powstanie remake animacji z 1997 roku / Foto: Disney, Buena Vista

W 2019 roku Guy Ritchie – twórca m.in. “Przekrętu” – odszedł nieco od typowego dla siebie kina kryminalnego i przygotował aktorską wersję “Aladyna” z Willem Smithem w jednej z ról. Doświadczenie pracy na planie najwyraźniej musiał uznać za udane, bo teraz okazuje się, że 53-latek znów chce wskrzesić kultową animację. Mowa o “Herkulesie”.

Herkules Guya Ritchiego – kto powinien zagrać głównego bohatera?

Film ma stanowić remake animowanego “Herkulesa” w reżyserii Rona Clementsa i Johna Muskera z 1997 roku. W kultowej kreskówce tytułowy bohater musiał uporać się z podstępnym panem Podziemi – Hadesem, który chce się go pozbyć. Kilka miesięcy temu z projektem wiązano Anthony’ego i Joego Russo, ale najwyraźniej nie będą oni uczestniczyli w pracach przy remake’u. Scenariusz nowego “Herkulesa” przygotował ponoć Dave Callaham (“Wonder Woman 1984”, “Niezniszczalni”).

Projekt znajduje się w fazie wczesnych przygotowań i nie powiązano z nim jeszcze żadnych członków obsady. Największym wyzwaniem okaże się zapewne wybór kandydata do roli tytułowej. Nie zapadła w tej kwestii żadna decyzja, a odtwórcę postaci Herkulesa na razie możemy sobie jedynie wyobrazić. Tak oto serwis “ComicBook” jako potencjalnych aktorów “wymarzonych” do tej roli wymienia Aarona Taylora-Johnsona, Billy’ego Magnussena, Henry’ego Cavilla, Tarona Egertona, a nawet… Daniela Radcliffe’a.

W przeszłości ikonicznego mięśniaka zagrali m.in. Lou Ferrigno (w dwóch filmach o Herkulesie z lat osiemdziesiątych), Kevin Sorbo (w słynnym serialu przygodowym z lat dziewięćdziesiątych) czy Dwayne Johnson (w filmie z 2014 r.).

Animacja Disneya z 1997 r. zebrała przyzwoite recenzje i była hitem kinowym. Film zainkasował z dystrybucji na dużych ekranach prawie 253 mln dolarów.

Previous Article
Jason Blum

Jason Blum o reboocie "Koszmaru z ulicy Wiązów": "Namówię Englunda do współpracy"

Next Article
Stranger Things

Kontrowersje wokół 4. sezonu "Stranger Things"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share