John Woo nakręci hollywoodzki remake swojego dawnego, hongkońskiego filmu akcji

The Killer John Woo
The Killer John Woo przygotuje remake swojego wcześniejszego filmu / Foto: Film Workshop, Golden Princess, Long Shong, The Criterion Collection

John Woo nie próżnuje. Dopiero co informowaliśmy o szykowanym przez reżysera filmie akcji “Silent Night” (z Joelem Kinnamanem na pokładzie). Teraz okazuje się, że pochodzący z Hongkongu twórca przygotuje kolejny amerykański projekt. To remake “Płatnego mordercy” (1989).

The Killer John Woo przygotuje nowy film dla serwisu Peacock

Pod tytułem “Płatny morderca” kryje się film sensacyjny produkcji hongkońskiej, a przy tym jedno z bardziej znanych, kantońskojęzycznych przedsięwzięć reżysera. Film o tytułowym zabójcy na zlecenie, który przyjmuje propozycję pracy, by opłacić operację swojej dziewczyny, przyniósł swojemu twórcy statuetkę Hong Kong Film Award. Wkrótce po realizacji tego projektu Woo zaczął kręcić filmy w USA (“Nieuchwytny cel”, “Bez twarzy”, “Tajna broń”).

John Woo podpisał kontrakt na współpracę z serwisem streamingowym Peacock – to tutaj ukaże się remake “Płatnego mordercy”. Kelly Campbell, zarządzająca treściami międzynarodowymi w NBCUniversal, a także prezeska platformy Peacock, powiedziała:

— Ludzie subskrybują nasz serwis, by oglądać filmy, więc stale próbujemy dostarczać fanom odpowiednie treści. Wspólnie z Universal Filmed Entertainment Group chcemy dawać widzom świeże, oryginalne produkcje.

Peacock rozbudowuje swój katalog i uzupełnia go chociażby w klasyki studia Universal. Campbell poinformowała, że nowe produkcje platformy pojawią się na niej w przyszłym roku i to wtedy należy oczekiwać premiery “Płatnego mordercy” (tytuł anglojęzyczny: “The Killer”). Dokładna data nie została jeszcze wyznaczona.

To nie pierwszy raz, kiedy w Hollywood mówi się o remake’u produkcji Woo. Na początku lat dziewięćdziesiątych studio Tri-Star Pictures chciało przygotować własną wersję hongkońskiego przeboju z Richardem Gere’em i Denzelem Washingtonem. W kolejnych latach z projektem wiązano nazwiska Johna H. Lee oraz Lupity Nyong’o, która miała wystąpić w kobiecej odpowiedzi na “Płatnego mordercę”.

Previous Article
Zagłada domu Usherów Bruce Greenwood

"Zagłada domu Usherów": kto zastąpi Franka Langellę w roli Rodericka Ushera?

Next Article
Zakonnica 2 Fabuła

"Zakonnica 2" - zarys fabuły, nazwiska twórców. Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do filmu

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share