Jon Snow bohaterem kolejnego spin-offu “Gry o tron”?

Jon Snow bohaterem spin-offu
Jon Snow bohaterem spin-offu Gry o tron / Foto: HBO, Warner Bros. Television Distribution

Emisja “Gry o tron” HBO zakończyła się już ponad trzy lata temu, ale serial wciąż posiada rzeszę wiernych fanów i nadal budzi gorące emocje wśród miłośników telewizyjnych produkcji. Właśnie dowiedzieliśmy się, że stacja rozważa przygotowanie spin-offu “Gry…”, którego bohaterem byłby Jon Snow. W oryginale postać zagrał Kit Harrington. Rola przyniosła mu wielką sławę dookoła świata.

Jon Snow bohaterem spin-offu Gry o tron

Jeśli projekt otrzyma zielone światło na realizację, Kit Harrington na pewno powróci w swojej ikonicznej roli. Gwiazdor występował w sezonach od pierwszego do ósmego “GoT” i pojawił się w ponad sześćdziesięciu odcinkach. Jego Jon Snow to, oczywiście, syn Neda Starka i brat Nocnej Straży. To postać ważna także dla książkowych oryginałów, gdzie narracja prowadzona jest z jej perspektywy (m.in. “Starcie królów” i “Taniec ze smokami”). Snow znany jest m.in. ze swojego poetycko brzmiącego imienia, którego pochodzenie owiane jest tajemnicą.

Kit Harrington stał się dla serialu “Gra o tron” nazwiskiem ikonicznym. Jego rola była jednak bardzo wymagająca, bardzo obciążająca fizycznie. Aktor wyjawił, że uczestnicząc w pracach przy jednym z sezonów, przez jedenaście tygodni brał udział w zdjęciach, które kręcone były przez całą noc, w środku zimy.

Wiadomo, że spin-off z udziałem Jona toczyłby się już po wydarzeniach przedstawionych w “Grze o tron”. Projekt byłby więc po części sequelem.

HBO od wielu miesięcy przymierza się do realizacji wielu innych spin-offów “GoT”. Ich możliwe tytuły to “The Sea Snake” czy “Dunk and Egg”. Już latem tego roku ukaże się za to prequel “Gry…” pt. “Ród smoka”. 21 sierpnia na HBO premierę będzie miał pierwszy odcinek tej produkcji.

Za kreację Jona w “Grze o tron” Kit Harrington był dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy, pięciokrotnie do nagrody Saturna oraz jednokrotnie do Złotego Globu. Za rolę uzyskał też statuetkę Young Hollywood Award w 2013 roku.

Previous Article
The Whites Ethan Hawke

Ethan Hawke zagra w serialu kryminalnym Showtime, "The Whites"

Next Article
Reese Witherspoon i Will Ferrell

Witherspoon i Ferrell w nowej komedii reżysera "Sąsiadów"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share