Piątkowa premiera w kinach: folk horror “Men” w reżyserii Alexa Garlanda

Men Premiera
Men Premiera filmu w polskich kinach / Foto: A24, DNA Films

Już dziś na ekranach polskich kin debiutuje długo wyczekiwany nowy film od Alexa Garlanda (twórcy “Ex Machiny” i “Anihilacji”). Folk horror “Men”, o którym mowa, zaskarbił sobie bardzo dobre recenzje krytyków i wymieniany jest jako pretendent do tytułu najlepszego filmu grozy roku. Rolę główną tworzy w nim rozchwytywana ostatnio Jessie Buckley.

Men Premiera filmu grozy Alexa Garlanda z Jessie Buckley w roli przodującej

“Men” to film wielogatunkowy. Łączy w sobie elementy folk horroru, dramatu, a nawet fantastyki naukowej i opowiada o samotnej kobiecie, która wyrusza na wypoczynek na angielską wieś tuż po śmierci swojego męża. Rolę główną odegrała w “Men” Jessie Buckley, niedawno nominowana do Oscara za kreację w “Córce”, a na ekranie towarzyszyli jej Rory Kinnear (“007 Quantum of Solace”) oraz Paapa Essiedu (“Mogę cię zniszczyć”).

Film utrzymuje wynik 73 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes – wynik oparto na sumie ponad dwustu opinii profesjonalnych krytyków. Widowisko chwalone było między innymi w omówieniach dla “London Evening Standard” (jako ponadczasowy thriller z wątkiem społecznym), “FilmWeek” (za kreację Buckley) czy “ABC News” (za podjęty wątek toksycznej męskości). Portal “The Upcoming” uznał, że w filmie Garland żongluje tak skomplikowanymi tematami jak trauma, seksizm, podział płciowy i poczucie winy po utracie bliskiej osoby. Wypatrujcie także naszej recenzji na stronie “Prime Movies”.

Czytaj też: “Złoto” – recenzja survivalowego dramatu. Zac Efron kontra dzika natura

Zwiastun nowego horroru Alexa Garlanda:

Previous Article
Kryptonim Polska Fragment filmu

Pierwszy fragment z komedii "Kryptonim Polska". Szyc świętuje urodziny Hitlera

Next Article
Krzyk 6 Dermot Mulroney

Dermot Mulroney nowym Deweyem? Aktor zagra policjanta w "Krzyku 6"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share