Pierwszy fragment z komedii “Kryptonim Polska”. Szyc świętuje urodziny Hitlera

Kryptonim Polska Fragment filmu
Kryptonim Polska Fragment filmu / Foto: Kino Świat, Orphan Studio, Canal+

O polskiej komedii “Kryptonim Polska” informowaliśmy już wiele miesięcy temu, ale do teraz nie doczekała się ona premiery. Niepoprawny politycznie film – który całą internetową infamię zbudował na swej niepoprawności – wejdzie na ekrany dopiero pod koniec lata. W międzyczasie polski dystrybutor, Kino Świat, udostępnił na YouTubie pierwszy fragment filmu. Będzie się działo!

Kryptonim Polska Fragment filmu przed premierą – Borys Szyc na nielegalnym przyjęciu z okazji urodzin…

Projekt “Kryptonim Polska” zapowiadany jest jako komedia z wątkiem wojny polsko-polskiej. Reżyserowany przez Piotra Kumika obraz ma przypominać współczesnego “Romea i Julię”: to opowieść o miłości chłopaka i dziewczyny z dwóch skrajnie odmiennych światów. On jest bowiem prawicowym narodowcem, a ona – wojującą feministką. Opis fabuły dystrybutora:

— Gdyby nie kontuzja, Staszek (Maciej Musiałowski) byłby dziś gwiazdą Ekstraklasy. Gdyby nie złamane serce, Pola (Magdalena Maścianica) nadal mieszkałaby w Warszawie. Gdyby nie przypadek, prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. I nie doszłoby do wydarzeń, o których będzie mówił cały kraj. Ale co się stało, to się nie odstanie i tak oto zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Bo on to miejscowy zadymiarz i narodowiec z grupy Romana (Borys Szyc). Ona zaś – aktywistka i uosobienie wszystkiego z czym Staszek i jego radykalni kumple poprzysięgli walczyć. Czy ich miłość ma jakikolwiek szanse i sens? Trudno powiedzieć, jeszcze trudniej przewiedzieć, lecz to co zaczęła strzała amora, skończy się prawdziwą lawiną komicznych zajść, w których udział wezmą media, politycy, zagraniczni goście, jeden dziarski ksiądz i masa osób z totalnie różnych parafii.​

Scena, którą udostępniono w sieci przed premierą, to przede wszystkim one man show Borysa Szyca. Aktor gra w filmie lidera narodowców, a rzecz dzieje się na nielegalnym zgromadzeniu, podczas którego celebrowane są… urodziny Adolfa Hitlera. Musicie to zobaczyć na własne oczy.

Kogo jeszcze zobaczymy w “Kryptonimie Polska” poza Szycem, Musiałowskim i Maścianicą. W komedii pojawią się Cezary Pazura, Antoni Królikowski, Piotr Cyrwus, Karol Bernacki, Mateusz Król i Karol Kadłubiec. Za realizację filmu odpowiada Orphan Studio.

Premiera w kinach obędzie się 2 września 2022.

Previous Article
Our Son Luke Evans

Luke Evans filmowym mężem Billy'ego Portera w dramacie "Our Son"

Next Article
Men Premiera

Piątkowa premiera w kinach: folk horror "Men" w reżyserii Alexa Garlanda

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share