Komedia “Wicked Little Letters”: Jessie Buckley jako diablica, Olivia Colman w roli dewotki

Wicked Little Letters Jessie Buckley
Wicked Little Letters Jessie Buckley i Olivia Colman znów razem na ekranie / Foto: Wikimedia Comm.

Jessie Buckley (“Czarnobyl”) i Olivia Colman (“Ojciec”) wystąpią w filmie “Wicked Little Letters”. Będzie to komedia inspirowana wydarzeniami autentycznymi. Colman i Buckley nie są sobie obce. Niedawno pracowały wspólnie przy pewnej nagradzanej produkcji.

Wicked Little Letters Jessie Buckley i Olivia Colman zagrają skłócone sąsiadki

Obie aktorki wystąpiły niedawno w filmie “Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal i obie zdobyły za jego sprawą nominacje do Oscara – Colman za rolę pierwszoplanową, a Buckley za drugoplanową. Teraz gwiazdy ponownie spotkają się przed kamerą, na planie filmu “Wicked Little Letters”. Za realizację projektu odpowiedzialne będzie Studiocanal, jako producenci wymieniani są Graham Broadbent i Peter Czernin.

Aktorki zagrają dwie sąsiadki, które nie mogłyby różnić się od siebie bardziej. Buckley pojawi się w komedii jako Rose Gooding – kobieta o ognistym temperamencie, a Colman wystąpi w roli niejakiej Edith Swan – jej pobożnej sąsiadki. Kobiety zamieszkują nadmorską miejscowość i nie przepadają za sobą. Akcja toczy się w latach dwudziestych minionego wieku. Pewnego dnia Edith i inni mieszkańcy miasteczka zaczynają dostawać listy o gorszącej, obscenicznej treści.

Wszyscy podejrzewają, że to Rose jest ich nadawcą. Kobieta – która właśnie traci prawo do opieki nad córką – staje się pariasem, a listy nadal wysyłane są do zbulwersowanych mieszkańców. Policjantka Gladys Moss nie jest przekonana, że za całą sprawą stoi właśnie Rose. Postanawia znaleźć prawdziwego “zbrodniarza”. Pomoże jej w tym grupa silnych, niezależnych kobiet.

Portale filmowe zauważyły, że fabuła komedii przypomina odrobinę tę znaną z filmu “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Nie jest to przypadek – ten tytuł również wyprodukowany został przez Czernina i Broadbenta. Za reżyserię “Wicked Little Letters” odpowiedzialna będzie Thea Sharrock (“Zanim się pojawiłeś”), a scenariusz przygotował Jonny Sweet (fabularzysta i aktor znany m.in. z “Johnny’ego Englisha 3”).

Reżyserka Thea Sharrock tak zapowiada swój nadchodzący projekt: “To będzie boska komedia o poruszającym tonie. Film będzie zabawny i bystry. Został oparty na kanwie autentycznych zdarzeń, które dziś są równie istotne, jak były sto lat temu. Widzowie popłaczą się ze śmiechu.”

Colman zagrała ostatnio w serialu “Heartstopper” Netfliksa. W czerwcu odbędzie się premiera dreszczowca “Men” z udziałem Buckley.

Previous Article
Adèle Haenel

Gwiazda "Portretu kobiety w ogniu" kończy karierę w branży filmowej. Ma dość patriarchatu i seksizmu

Next Article
Box office Doktor Strange w multiwersum obłędu

Box office: Doktor Strange nadal króluje w kinach. Zyski ze światowej dystrybucji robią wrażenie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share