Ethan Hawke o “Czarnym telefonie”: “Film jest tak straszny, że stracicie rozum”

Czarny telefon
Czarny telefon – Ethan Hawke opowiada o filmie / Foto: Blumhouse, Universal

Promocja filmu “Czarny telefon” – nowego horroru studia Blumhouse – trwa w najlepsze. Opowieść o zagadkowym seryjnym zabójcy w przerażającej, “uśmiechniętej” masce, który porywa pewnego nastolatka, ukaże się w kinach pod koniec miesiąca. W sieci ukazał się klip wideo, w którym odtwórca roli głównej Ethan Hawke zachęca widzów na seans.

Czarny telefon – Ethan Hawke zapowiada nadchodzącą premierę

Na youtube’owym kanale Dolby Cinema pojawiło się nagranie wideo z udziałem Ethana Hawke’a przeplatające się ze zwiastunem filmu. W “Czarnym telefonie” aktor występuje w roli przebiegłego psychopaty i porywacza o pseudonimie “The Grabber” – rzadko widujemy Hawke’a w takim wcieleniu. Zachęcając widzów do obejrzenia “Czarnego telefonu”, 51-latek powiedział:

– Jest taki czas w naszym życiu, kiedy słuchanie upiornych historii to dobra zabawa. Opowiem Wam o Grabberze. Część jego duszy została tak przeżarta czystym złem, że potrafi on usprawiedliwić rzeczy, jakich nikt inny nie byłby w stanie. Rzadko gram czarnych bohaterów. Kiedy robisz to dobrze, ludzie zaczynają wierzyć, że jesteś pomiotem Szatana. Być może to mój czas, by przejść na “ciemną stronę”.

Hawke zapowiedział też, że nowy horror z jego udziałem “nastraszy widzów tak, że stracą rozum” oraz dodał:

– “Czarny telefon” to film pokrewny dla “Sinister” – w pewnym sensie jego brat. Jest jednak głębszy i mroczniejszy.

Porównanie jest nieprzypadkowe. W horrorze “Sinister” z 2012 roku też zobaczyliśmy Ethana Hawke’a, tyle tylko że w roli pozytywnej (grał pisarza, który wprowadza się do nawiedzonego domu). Oba projekty wyreżyserował Scott Derrickson, w pracach przy obu uczestniczyło studio Blumhouse Productions Jasona Bluma.

“Czarny telefon” to film o Finneyu – nieśmiałym, ale bystrym trzynastolatku, który zostaje porwany przez sadystycznego mordercę. Chłopiec zostaje uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie może krzyczeć do woli – i tak nikt go nie usłyszy. Ze zdumieniem odkrywa, że w pomieszczeniu znajduje się tytułowy telefon – niby niedziałający, ale przydatny. Za jego pośrednictwem Finney może słyszeć głosy poprzednich ofiar zabójcy. Duchy zrobią, co mogą, by uratować porwanego.

Porwanego chłopaka zagrał Mason Thames, a Grabberem jest, oczywiście, Ethan Hawke. W obsadzie znajdują się również James Ransone, Jeremy Davies i Madeleine McGraw. Scenariusz filmu jest adaptacją książki Joego Hilla. Polska premiera “Czarnego telefonu” zaplanowana jest na 24 czerwca.

Previous Article
Maestro Bradley Cooper

"Maestro" - zdjęcia z filmu. Bradley Cooper jako Leonard Bernstein

Next Article
Simon McQuoid

Reżyser nowego "Mortal Kombat" nakręci film sci-fi o "zakrzywianiu" rzeczywistości

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share