Morgan Freeman otrzymał kategoryczny zakaz wstępu do Rosji

Morgan Freeman
Morgan Freeman – zakaz wstępu do Rosji / Foto: Wikimedia Comm.

Morgan Freeman (“Uwikłana”, “Solówki”) znalazł się na liście dziewięćdziesięciu trzech Amerykanów, którzy otrzymali “dożywotni” zakaz wstępu do Rosji. W tym zaszczytnym gronie znajdują się także Mark Zuckerberg, Hilary Clinton i nie tylko.

Morgan Freeman na “czarnej liście” Władimira Putina

Rosja skompilowała listę osób, które nigdy już nie będą miały wstępu do tego kraju. Jej powstanie to forma zemsty za liczne sankcje, jakie zostały nałożone na państwo Władimira Putina przez inne kraje. Choć w zestawieniu dominują nazwiska polityków, wykluczeni zostali też ludzie świata rozrywki, w tym aktorzy. Jednym z nich jest Morgan Freeman – zdobywca Oscara za rolę w filmie “Za wszelką cenę”, czterokrotnie nominowany też do tej nagrody.

Freeman trafił na listę, bo w 2017 roku wystąpił w klipie, w którym oskarżał rosyjski rząd o fałszowanie wyborów parlamentarnych. Nagranie wideo wyreżyserował Rob Reiner (twórca m.in. “Misery” czy “Oto Spinal Tap”), który również został wpisany na “niechlubną” rosyjską listę. Kogo jeszcze wpisano do rejestru “wrogów”? W spisie figurują takie nazwiska jak: Alexandria Ocasio-Cortez, Mark Zuckerberg, Kamala Harris, Joe Biden, Nancy Pelosi, Anthony Blinken, Hilary Clinton, Jake Sullivan i William Burns.

Na YouTubie film o tytule “Komitet śledczy ds. Rosji: Wojna” zdobył pół miliona wyświetleń.

Zakaz wstępu do Rosji otrzymał ponadto Jeffrey Katzenberg – producent filmowy i szef DreamWorks Animation (pracował przy “Shreku” czy “Uciekających kurczakach”).

Czytaj też: Powstanie anglojęzyczny film Patryka Vegi o… życiu Władimira Putina

Previous Article
Violence of Action Scott Adkins

Scott Adkins jako straumatyzowany komandos w thrillerze "Violence of Action"

Next Article
Miłość seks & pandemia Gdzie obejrzeć

Premiera na Amazon Prime Video: "Miłość, seks & pandemia" Patryka Vegi już na VOD

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share