“The Vor in Law”: powstanie anglojęzyczny film Patryka Vegi o… Putinie

Patryk Vega nakręci film o Putinie
Patryk Vega nakręci film o Putinie / Foto: instagram.com/patryk_vega_official

Tego nie spodziewał się nikt: Patryk Vega nakręci film o rosyjskim dyktatorze Władimirze Putinie. Mało tego – będzie to projekt anglojęzyczny i powstanie poza granicami Polski. Wygląda na to, że lider zestawienia polskiego box office’u chce też zawładnąć salami kinowymi na Zachodzie. Czy ten projekt może się udać?

Patryk Vega nakręci film o Putinie

Wbrew pozorom Patryk Vega jest znany zagranicznym widzom. Może nie tak jak wybitni polscy reżyserzy (Polański, Wajda, Holland, Kieślowski), ale nadal – filmy Vegi, które poznali widzowie w USA czy Wielkiej Brytanii to chociażby “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” czy “Plagi Breslau”. “Bad Boy” ukazał się m.in. w Irlandii, Francji i Niemczech. Nowy projekt Polaka nosi tytuł “The Vor in Law” i poświęcony będzie prezydentowi Władimirowi Putinowi.

O filmie donoszą już zagraniczne media, w tym “The Hollywood Reporter”. Projekt pomyślany został jako gangsterska opowieść o tym, jak Putin zyskał władzę absolutną w Rosji. W państwie Putina termin “vor” oznacza wpływowego gangstera i jest analogiczny dla przedstawiciela mafii sycylijskiej. Vega wyjawił amerykańskim dziennikarzom, że w swoim filmie opowie o Władimirze Putinie, który najpierw był włodarzem Petersburga, a potem po trupach dążył do swoich celów i finalnie stał się osobą odpowiedzialną za krwawą inwazję Rosji na Ukrainę.

W filmie podjęty zostanie wątek powiązań Putina ze światem przestępczości zorganizowanej. “The Vor in Law” zostanie nakręcony za 12 mln dolarów, a budżet pochodzi od prywatnych inwestorów. Choć niektóre materiały zostaną nakręcone w Polsce, Vega wyruszy z ekipą filmową także na Maltę i do Litwy. Większość obsady będą stanowili aktorzy z Europy, ale samego Władimira Putina ma zagrać “międzynarodowy gwiazdor ekranu”, być może Amerykanin.

Vega ma ambitne plany. Gdy skończy pracować nad dramatem “Autobiografia” (“Niewidzialna wojna”), który poświęcony będzie jego życiu, chce kręcić już wyłącznie anglojęzyczne projekty. Dziennikarzom “The Hollywood Reporter” Vega powiedział, że nie czuje się szanowany jako artysta w Polsce:

— W Polsce słynę ze złej prasy, bo jestem królem box office’u. Nie jestem w stanie rozwijać się jako artysta w swoim kraju. Czuję, że kręcenie filmów anglojęzycznych to naturalny zwrot w mojej karierze.

Z artykułu “The Hollywood Reporter” dowiadujemy się, że filmy Patryka Vegi zarobiły w Polsce łącznie ponad 100 mln dolarów.

Previous Article
White Elephant Zwiastun

Zwiastun akcyjniaka "White Elephant". Jeden z ostatnich filmów z Bruce'em Willisem

Next Article
Królowa Antoni Porowski

Znany z "Queer Eye" Antoni Porowski wystąpi w polskim serialu Netfliksa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share