AnnaLynne McCord żałuje, że nie jest matką Putina, bo wtedy nauczyłaby go miłości i pokoju

AnnaLynne McCord List do Putina
AnnaLynne McCord List do Putina / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons, Red Carpet Report

Amerykańska aktorka, modelka i aktywistka społeczna AnnaLynne McCord postanowiła zwrócić się do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o zaprzestanie ataku na Ukrainę. 34-latka wybrała nietypową formę listu otwartego, a właściwie nagrania wideo. Szybko stało się ono viralowe.

AnnaLynne McCord List do Putina. Aktorka zabiega o pokój na Ukrainie

AnnaLynne McCord jest aktorką filmową i telewizyjną, ale też aktywistką. Wspiera prawa kobiet i mniejszości, a także organizacje walczące z przemocą seksualną. Walczy ze zjawiskiem handlu ludźmi, a w 2012 roku gościła w bazie lotniczej Palmachim, w Izraelu. Podobnie jak Sean Penn wspierała ofiary huraganu Katrina i teraz, podobnie jak on, postanowiła odnieść się do sytuacji na Ukrainie.

Trwa drugi dzień inwazji Rosji na Kijów i inne ukraińskie miasta. McCord postanowiła nagrać filmik dedykowany Władimirowi Putinowi. Jej wypowiedź ma formę wiersza. Aktorka twierdzi, że gdyby była matką rosyjskiego agresora, poznałby, co to miłość i w ten sposób udałoby się uniknąć konfliktu wojennego. Oto wypowiedź McCord:

— Drogi prezydencie Władimirze Putinie. Przykro mi, że nie byłam twoją matką. Gdybym nią była, byłbyś otoczony miłością, trzymany w ramionach radosnego światła. Nigdy nie doszłoby do tej sytuacji, nie doszłoby do upadku państwa (…). Gdybym była twoją matką, świat byłby ciepły, pełen uśmiechu i przyjemności. Nie byłoby rozdzierającego duszę bólu. (…) Żyłeś w brutalnym, niesprawiedliwym świecie. To dlatego zdecydowałeś, że nikomu nie dasz się pokonać? To dlatego postanowiłeś zawładnąć nad światem? To zapewne dlatego, że się boisz, już odkąd byłeś dzieckiem. Gdybym była twoją matką, zginęłabym w chłodzie tego świata, by dać ci ciepło. Umarłabym, chroniąc cię przed niesprawiedliwością, przemocą, terrorem, niepewnością.

Drogi prezydencie Putinie, gdybym była twoją matką (…) ceniłbyś ludzkie życie i zamiast wołać do Matki Rosji, wezwałbyś mnie. Nie potrafię wyobrazić sobie, co dzieje się w twoim sercu, ale wiem, że gdybym była twoją matką, pojąłbyś, jak silne światło mogło od ciebie bić. Wszystko to, gdyby twój umysł był wolny od przemocy, której doświadczyłeś za młodu. Nie mogę uwierzyć, że urodziłam się zbyt późno i w nieodpowiednim miejscu.

AnnaLynne McCord – kontrowersyjny filmik w social mediach

Nagranie spotkało się z mocno negatywnym odbiorem w sieci, a aktorce zarzucono narcyzm. Jego treść porównano do klipu sprzed paru lat, w którym Gal Gadot wykonuje cover piosenki “Imagine” Johna Lennona. Choć filmik ma w znacznej mierze metaforyczne znaczenie i nie powinien być odbierany dosłownie, McCord krytykowana jest za “pusty, pozbawiony taktu” przekaz.

W ubiegłym roku AnnaLynne McCord wyznała, że zdiagnozowano u niej dysocjacyjne zaburzenie tożsamości. Aktorka – partnerka Dominica Purcella – pozostaje najbardziej znana z roli Naomi Clark w serialu “90210”. Pojawiła się również w takich filmach, jak “Transporter 2”, “Dzień żywych trupów” czy “Gun” z 50 Centem. Współpracowała z Richardem Batesem Jr. przy “Chirurgicznej precyzji”, “Śmierci w ogniu” oraz “Tone-Deaf”.

Previous Article
Szklana pułapka Clint Eastwood

To Clint Eastwood miał zagrać McClane'a w "Szklanej pułapce" - nie Bruce Willis

Next Article
Bullet Train Zwiastun

ZWIASTUN: "Bullet Train" - kino sensacyjne z akcją w pociągu. Brad Pitt w obsadzie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share