Znany z “Czarownicy” Sam Riley w obsadzie dramatu kostiumowego o Henryku VIII

Firebrand Sam Riley
Firebrand Sam Riley dołączył do obsady filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Sam Riley – najbardziej kojarzony z ról w filmach “Control” (2007) oraz “Czarownica” (2014) – to kolejny aktor, który dołączył do obsady dramatu kostiumowego o Henryku VIII. Projekt zatytułowany “Firebrand” sygnowany jest nazwiskami Jude’a Lawa i Alicii Vikander. Przed kamerą wciąż trwają prace i kręcone są nowe materiały.

Firebrand Sam Riley w obsadzie wyjątkowego dramatu historycznego

Na razie nie ujawniono, jaką postać zagra w “Firebrand” Sam Riley; wiemy za to, że innym aktorem obsadzonym w filmie jest Eddie Marsan – gwiazdor serialu “Ray Donovan”. Projekt pomyślany został jako dramat historyczno-kostiumowy przeplatający się z psychologicznym horrorem. Jude Law wystąpi w nim jako Henryk VIII – król Anglii i Irlandii wywodzący się z dynastii Tudorów. Obraz przedstawi losy nie tylko Henryka, ale też ostatniej z jego wielu żon – Katarzyny Parr. Z początku miała ją zagrać czterokrotnie nominowana do Oscara Michelle Williams. W marcu aktorkę zastąpiła jednak Alicia Vikander.

42-letni Sam Riley pochodzi z Leeds i ma za sobą udaną karierę. Po kreacji w dramacie muzycznym “Control” z 2007 roku był nominowany do nagrody BAFTA jako wschodząca gwiazda kina, a następnie widzieliśmy go m.in. w dramacie “On the Road” (gdzie grał Jacka Kerouaca), w dylogii “Czarownica” u boku Angeliny Jolie, w thrillerze Netfliksa “Rebeka” czy w biograficznym dramacie “Radioactive”, o Marii Skłodowskiej-Curie. Pojawiał się też w serialu “SS-GB”, jako Douglas Archer.

Obsadę filmu “Firebrand” zasilają również Simon Russell Beale, Erin Doherty, Ruby Bentall, Bryony Hannah i Maia Jemmett. Patsy Ferran wystąpi w filmie jako Maria I Tudor, a Junia Rees jako “Królowa-Dziewica” – Elżbieta I.

Obraz zapowiadany jest jako brutalne rozliczenie z przeszłością i surowe spojrzenie na postać Henryka VIII. Był on tyranem, który wiele ze swoich żon wypędził z królestwa lub nawet zamordował w przypadku, gdy nie były w stanie urodzić męskiego potomka. Twórcy uznali, że krwawa historia angielskiego króla stanowi kanwę dla ambitnego, psychologicznego kina grozy. Obraz wyreżyseruje pochodzący z Brazylii Karim Aïnouz – twórca m.in. “Futuro Beach” oraz “Niewidocznego życia sióstr Gusmao”.

Zdjęcia do filmu ruszyły w kwietniu i mają potrwać do okolic czerwca. Materiały są realizowane w Bakewell (w regionie East Midlands) oraz w Haddon Hall – wiejskim pałacyku nad rzeką Wye, w hrabstwie Derbyshire.

Previous Article
Jack Ryan

"Jack Ryan" - 4. sezon będzie tym ostatnim, są szanse na spin-off serialu

Next Article
The Crowded Room Jason Isaacs

Jason Isaacs u boku Toma Hollanda w serialowej antologii Apple TV+

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share