“Heartstopper”: jakie są szanse, że powstanie 2. sezon serialu Netfliksa?

Heartstopper Sezon 2
Heartstopper Sezon 2. – czy powstanie? / Foto: Netflix, See-Saw Films

“Heartstopper” to tytuł serialu Netfliksa, który zadebiutował na platformie pod koniec kwietnia. Ośmioodcinkowa produkcja zyskała bardzo dobre recenzje, chwalona m.in. za pozytywne przedstawienie społeczności LGBTQ, a także za historię miłosną, która “roztapia serca” widzów. Co z drugim sezonem serialu?

Heartstopper Sezon 2. serialu – jakie są szanse na jego realizację?

Serial o zakochanych nastolatkach bazuje na powieściach graficznych autorstwa Alice Oseman.

W serwisie “PinkNews”, który zajmuje się tematyką queerową, pojawił się wywiad z Patrickiem Waltersem – producentem wykonawczym serialu. Zapytany, czy są szanse na powstanie 2. sezonu “Heartstopper”, Walters odpowiedział:

— Jasne, chcielibyśmy, żeby powstał. Nasi partnerzy z Netfliksa są wspaniali, czujemy, że naprawdę rozumieją ten serial i przedstawiony w nim świat. Powstało więcej literackich oryginałów, więc mamy materiały, które można przerobić na dalsze odcinki. Alice i ja główkujemy właśnie nad przyszłością serialu.

Odpowiedź jest bardzo entuzjastyczna i – trzeba przyznać – może trochę wymijająca, ale warto zauważyć, że pierwsza seria dopiero pojawiła się w zasobach Netfliksa. Jest za wcześnie, by podjęto zdecydowane stanowisko w sprawie kolejnych sezonów, choć z czysto komercyjnego punktu widzenia wydają się one prawdopodobne. “Heartstopper” to bowiem serial stricte młodzieżowy, a na Netfliksie królują produkcje kierowane do nastolatków. Popularnymi serialami giganta streamingowego są przecież “Szkoła dla elity”, “Sex Education” czy “Książęta” (a nawet powtarzane od ubiegłego roku “Jezioro marzeń”).

Czytaj też: “Szkoła dla elity”, sezon 6.: wszystko, co wiemy o przyszłych odcinkach serialu Netfliksa

Walters dodaje:

— Chciałbym, żeby widzowie pokochali naszych bohaterów i żeby widzieli siebie samych wśród tych postaci. Każdy znajdzie tu swój “typ”. Ja sam absolutnie kocham Charlie’ego, widzę w nim młodszą wersję siebie. Najlepsze seriale to te, dzięki którym zakochujemy się w bohaterach. Te, które powodują, że pamiętamy te postacie wiele lat po zakończeniu emisji. Na to właśnie liczę.

Obsadę serialu “Heartstopper” zasilają Kit Connor, Joe Locke, William Gao, Yasmin Finney, Sebastian Croft, Olivia Colman i Stephen Fry. Brytyjska produkcja utrzymuje się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych, anglojęzycznych tytułów Netfliksa.

Previous Article
The Gabby Petito Story Thora Birch

Thora Birch zadebiutuje jako reżyserka. Nakręci dramat Lifetime'u o zaginięciu Gabby Petito

Next Article
Maybe I Do Diane Keaton

Co za obsada! Diane Keaton, Susan Sarandon, Richard Gere i inni w komedii romantycznej "Maybe I Do"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share