Thora Birch zadebiutuje jako reżyserka. Nakręci dramat Lifetime’u o zaginięciu Gabby Petito

The Gabby Petito Story Thora Birch
The Gabby Petito Story Thora Birch wyreżyseruje dramat Lifetime’u / Foto: Kadr z filmu “American Beauty” (1999; DreamWorks, Jinks/Cohen Comp.)

Mija rok od głośnego zaginięcia Gabby Petito. Stacja Lifetime chce uhonorować zmarłą podróżniczkę i z tej okazji wypuści filmowy dramat “The Gabby Petito Story”. Obraz będzie reżyserskim debiutem aktorki Thory Birch.

The Gabby Petito Story Thora Birch zadebiutuje jako reżyserka

Petito była blogerką i podróżniczką, która latem 2021 roku wyruszyła w podróż kamperem po USA – towarzyszył jej narzeczony. Kontakt z dziewczyną się urwał i zmartwiona rodzina rozpoczęła dramatyczne poszukiwania. Najpierw uznano ją za zaginioną, a 19 września znaleziono jej zwłoki (w Parku Narodowym Grand Teton, na terenie Wyoming). Okazało się, że Petito została zamordowana, a sprawcą był jej ukochany – Brian Laundrie. Mężczyzna opisał zbrodnię w swoim notatniku. Następnie popełnił samobójstwo od rany postrzałowej głowy.

Wstrząsająca historia zostanie przytoczona w formie filmu pełnometrażowego. Jego reżyserką będzie Thora Birch – 40-letnia aktorka, która była nominowana do nagrody BAFTA za kreację w “American Beauty” oraz do Złotego Globu za pierwszoplanowy występ w komediodramacie “Ghost World”. Birch ma już za sobą pracę telewizyjną. Jej rolę w dramacie “Z ulicy na Harvard” wyróżniono nominacją do statuetki Emmy.

Film “Z ulicy na Harvard” – opowiadający historię Elizabeth “Liz” Murray – był produkcją Lifetime Television. Teraz Birch znów nawiąże współpracę z tą stacją – jako aktorka i reżyserka. Będzie odpowiedzialna za powstanie projektu, a przy okazji wystąpi w nim w jednej z ról. Nie zagra Petito, ale jej matkę – Nichole Schmidt. Film skupi się przede wszystkim na skomplikowanej relacji 22-letniej Gabby i jej narzeczonego.

Scenariusz dramatu “The Gabby Petito Story” napiszą Gregory Small i Richard Blaney (“Mroczny sekret Jodi Arias”). Realizacją filmu zajmie się wytwórnia Hybrid. Telewizyjny dramat będzie częścią kampanii medialnej o nazwie “Stop Violence Against Women Public Affairs”. Lifetime ma w planach także inne biografie, poświęcone Beatrice Weston, Adriane Fields oraz Carleshy Freeland-Gaither.

Thora Birch wystąpiła niedawno w thrillerze “13 minut”, z udziałem Amy Smart i Anne Heche. Wkrótce premierę zanotuje serial Netfliksa “Wednesday”, w którym aktorka pojawi się jako Tamara Novak. Odcinkową produkcję przygotował Tim Burton.

Previous Article
Wikingowie: Walhalla Florian Munteanu

Florian Munteanu wystąpi w 3. sezonie serialu Netfliksa, "Wikingowie: Walhalla"

Next Article
Heartstopper Sezon 2

"Heartstopper": jakie są szanse, że powstanie 2. sezon serialu Netfliksa?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share