Reklama

“Zakonnica 2” – zarys fabuły, nazwiska twórców. Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do filmu

Zakonnica 2 Fabuła
Zakonnica 2 Fabuła, nazwiska twórców / Foto: Warner Bros., New Line Cinema

W ubiegłym tygodniu podczas konwentu CinemaCon w Las Vegas studio Warner Bros. zapowiedziało powstanie dwóch sequeli: “Batmana 2” i “Zakonnicy 2”. O drugim z tych projektów wiemy coraz więcej. Znany jest zarys fabuły, nazwisko reżysera i producentów, okres prac na planie zdjęciowym.

Zakonnica 2 Fabuła, nazwiska twórców

Na oficjalnej stronie agencji Cast It Talent pojawiły się informacje produkcyjne dotyczące “Zakonnicy 2”. Agencja poszukuje wykonawców do konkretnych ról aktorskich – między innymi do ról dziecięcych. Ze strony internetowej Cast It Talent dowiadujemy się, że film kręcony będzie we Francji w okresie od września do grudnia 2022 roku, a jako producenci podawani są James Wan i Peter Safran (“Aquaman”). Za realizację sequela odpowiedzialne będą wytwórnie New Line Cinema, Atomic Monsters i The Safran Company.

Ujawniono też zarys fabuły. “Zakonnica 2” będzie toczyć się we Francji w 1956 roku. Cała intryga wystartuje w momencie, gdy zamordowany zostaje ksiądz. Brutalna zbrodnia powoduje, że po okolicy szerzy się wcielone zło. Bohaterką filmu ma być siostra Irene, która ponownie staje do walki z okrutną, demoniczną siłą, znaną jako Valak. W pierwszej “Zakonnicy” – która działa się w rumuńskiej wiosce – Irene grana była przez Taissę Farmigę. Nie wiadomo, czy aktorka powróci w swojej roli sprzed czterech lat.

Ujawniono też informacje o dwóch postaciach dziecięcych, które pojawią się w “Zakonnicy 2”. Trwają castingi do roli Sophie – będzie to postać pierwszoplanowa. Sophie to nieśmiała 10-latka, która uczy się w szkole im. Świętej Marii. Jej siostra, Marcella, jest tu nauczycielką. Sophie jest prześladowana przez grupę okrutnych dziewczynek i nie potrafi poradzić sobie z ich atakami, aż do momentu, w którym zaczynają nawiedzać ją demony.

Drugoplanową postacią w filmie będzie Antoinette – pewna siebie 14-latka, która też uczy się w szkole im. Świętej Marii. Jest liderką grupy szkolnych prześladowców i uwielbia publicznie drwić z Sophie.

Reżyserem “Zakonnicy 2” będzie Michael Chaves – filmowiec latynoskiego pochodzenia, który nakręcił w przeszłości dwa inne horrory z tak zwanego Uniwersum “Obecności” (The Conjuring Universe): “Topielisko. Klątwę La Llorony” oraz “Obecność 3: Na rozkaz diabła”. Scenariusz prawdopodobnie przygotuje Akela Cooper (“Wcielenie”).

Pierwsza “Zakonnica” ukazała się w 2018 roku i zarobiła ponad 365 mln dolarów w kinach – sequel był więc nieunikniony. Horror był spin-offem serii “Obecność”; wystąpili w nim Taissa Farmiga, Demián Bichir i Bonnie Aarons (jako tytułowa antybohaterka). Aarons powróci w roli upiornej Zakonnicy w sequelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article
The Killer John Woo

John Woo nakręci hollywoodzki remake swojego dawnego, hongkońskiego filmu akcji

Next Article
Crimes of the Future Data premiery

"Crimes of the Future" - znamy datę premiery nowego filmu Cronenberga

Related Posts
Total
1
Share