“Crimes of the Future” – znamy datę premiery nowego filmu Cronenberga

Crimes of the Future Data premiery
Crimes of the Future Data premiery / Foto: Neon, MK2/Mile End, Argonauts Prod., Telefilm Canada

David Cronenberg wraca po kilkuletniej przerwie. Ostatni pełny metraż kanadyjskiego reżysera, “Mapy gwiazd”, ukazał się w 2014 roku, a jego kolejny projekt – “Crimes of the Future” – zostanie zaprezentowany podczas nadchodzącego Festiwalu w Cannes. Znamy też datę premiery kinowej.

Crimes of the Future Data premiery w kinach

Studio Neon, które zajmie się dystrybucją filmu na terenie Stanów Zjednoczonych, ogłosiło na Twitterze, że premiera “Crimes of the Future” przypada na 3 czerwca 2022. Tego dnia film zostanie zaprezentowany w wybranych kinach nowojorskich i w Los Angeles. Tydzień później, 10 czerwca, obraz trafi do regularnej dystrybucji w USA. Horror “Crimes of the Future” promowany jest sloganem reklamowym: “Operacja to nowa płeć”.

Czytaj też: “X” w reżyserii Ti Westa – recenzja nowego slashera od studia A24. Ambitny, transgresyjny horror

Dodatkowo serwis IMDb podaje, że 25 maja film będzie miał premierę we Francji (w domyśle ma to być premiera kinowa), a 2 czerwca ukaże się w Holandii. W drugiej połowie maja projekt zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu w Cannes. “Crimes of the Future” to koprodukcja Kanady, Wielkiej Brytanii, Grecji i Francji. Zdjęcia do filmu kręcone były między innymi w Atenach i mieście portowym Pireus, w regionie Attyka.

W fantastycznonaukowym horrorze wystąpiła plejada gwiazd: Léa Seydoux, Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Scott Speedman, Don McKellar, Tanaya Beatty i Nadia Litz. Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość próbuje dostosować się do syntetycznego otoczenia. Bohaterowie nowej historii Cronenberga dotknięci są “zespołem przyspieszonej ewolucji”. Pierwsze, przedpremierowe recenzje widowiska są pozytywne i sugerują, że projekt może zaszokować widzów.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun “Crimes of the Future”. Data polskiej premiery jest obecnie nieznana.

Previous Article
Zakonnica 2 Fabuła

"Zakonnica 2" - zarys fabuły, nazwiska twórców. Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do filmu

Next Article
Viola Davis

Viola Davis w serialu HBO Max kontynuującym "Peacemakera"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share