Nowe “Igrzyska śmierci” w kinach już w 2023 roku. Znamy dokładną datę premiery

Prequel Igrzysk śmierci
Prequel Igrzysk śmierci na etapie przygotowań. Kiedy premiera? / Foto: Lionsgate

Na zamknięcie konwentu CinemaCon w Las Vegas studio Lionsgate ogłosiło, że przygotowuje prequel serii “Igrzyska śmierci” – jego tytuł to “The Ballad of Songbirds and Snakes” (Ballada śpiewających ptaków i węży). Na premierę w kinach fani będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Prequel Igrzysk śmierci na etapie przygotowań. Kiedy premiera?

Film wejdzie na duże ekrany tuż przed Świętami Dziękczynnymi, 23 listopada 2023 roku (w USA i Kanadzie). Będzie stanowił adaptację powieści z gatunku dystopii i akcji o tym samym tytule. Literacki oryginał Suzanne Collins ukazał się w maju 2020 roku i zebrał zasadniczo pozytywne recenzje (chwalony m.in. przez “The Guardian”).

Za reżyserię “The Ballad of Songbirds and Snakes” odpowie Francis Lawrence, który związany jest z serią od 2013 roku. Stanowiska producenckie ponownie zajmą Nina Jacobson, Brad Simpson i Lawrence. Scenariusz przygotują Collins, Michael Lesslie i Michael Arndt (zdobywca Oscara za fabułę do “Małej Miss”).

Prequel będzie toczył się wiele lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Poznamy młodzieńcze lata osiemnastoletniego Coriolanusa Snowa – tego samego, który w przyszłości zostanie tyranem władającym nad państwem Panem. Chłopak dostaje możliwość mentorowania podczas tytułowych Igrzysk, co może polepszyć sytuację życiową jego najbliższych. Trafia do objętego nędzą Dystryktu 12. W poprzednich filmach starszą wersję Coriolanusa grał ceniony aktor Donald Sutherland.

W latach 2012-2015 powstały cztery filmy z serii “The Hunger Games”. Ostatni – “Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2” – zarobił w kinach 658 mln dolarów, a cała saga zainkasowała łącznie prawie 3 mld USD. Wszystkie odsłony miały premierę przed Świętami Dziękczynienia i tradycja zostanie podtrzymana. We wszystkich filmach wystąpiła Jennifer Lawrence.

Previous Article
The Return Ralph Fiennes

Ralph Fiennes i Juliette Binoche ponownie razem na ekranie - w "kontynuacji" "Odysei"

Next Article
Land of Bad Russell Crowe

Crowe i Hemsworth w wojskowym filmie sensacyjnym z akcją na Filipinach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share