Donald Sutherland w filmie Ryana Murphy’ego i Jasona Bluma – ekranizacji książki Kinga

Mr. Harrigan's Phone film
Mr. Harrigan’s Phone film / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Donald Sutherland, laureat Oscara za całokształt twórczości, dołączył do obsady filmu “Mr. Harrigan’s Phone”, który będzie ekranizacją opowiadania Stephena Kinga. Pierwsze prace na planie zdjęciowym ruszają w tym miesiącu, a projekt realizowany będzie dla serwisu Netflix.

Mr. Harrigan’s Phone Film na podstawie prozy Kinga. W obsadzie Donald Sutherland

U boku Donalda Sutherlanda pojawi się 18-letni Jaeden Martell (“Na noże”, “Mów mi Vincent”). Film “Mr. Harrigan’s Phone” będzie adaptacją opowiadania Stephena Kinga o tym samym tytule. W Polsce nowela “Telefon pana Harrigana” ukazała się w 2020 roku jako część zbioru opowiadań “Jest krew…”.

Martell pojawił się w przeszłości w horrorach adaptujących prozę Kinga. Mowa o dylogii “To” oraz “To: Rozdział 2”. Nowy film z jego udziałem ukaże się na platformie streamingowej Netflix, a przygotowany zostanie przez Ryana Murphy’ego i wytwórnię Blumhouse Productions, z Jasonem Blumem na pokładzie.

Akcja filmu “Mr. Harrigan’s Phone” będzie działa się w stanie Maine – tak, jak większość opowiadań Stephena Kinga. Młodzieniec zaprzyjaźnia się z emerytowanym miliarderem. Mężczyzna umiera, ale zostaje pochowany z telefonem. Młodszy bohater odkrywa, że nadal może komunikować się z nieboszczykiem. Film na stanowić historię przyjaźni aż po grób.

Scenariuszem i reżyserią filmu “Mr. Harrigan’s Phone” zajmie się John Lee Hancock – twórca “McImperium” i “Małych rzeczy”. Wśród producentów znajdują się Murphy, Blum, Carla Hacken, Chris McCumber, Jeremy Gold i Scott Greenberg. Planowana jest premiera w 2022 roku.

Previous Article
Szkoła uwodzenia serial

Amazon szykuje serialowy reboot "Szkoły uwodzenia"

Next Article
David Duchovny i Jonah Hill

David Duchovny w komedii Netfliksa produkowanej przez Jonah Hilla

Related Posts
Total
0
Share