Ralph Fiennes i Juliette Binoche ponownie razem na ekranie – w “kontynuacji” “Odysei”

The Return Ralph Fiennes
The Return Ralph Fiennes i Juliette Binoche w obsadzie filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Ralph Fiennes (“Nie czas umierać”) i Juliette Binoche (“Schody”) podpisali kontrakty na występ w filmie “The Return”. Będzie to nowy projekt w reżyserii pochodzącego z Włoch Uberto Pasoliniego, twórcy m.in. “Zatrzymanego życia”, producenta komedii muzycznej “Goło i wesoło”.

The Return Ralph Fiennes i Juliette Binoche w filmie adaptującym twórczość Homera

“The Return” będzie okazją do ponownej współpracy Fiennesa i Binoche. Aktorzy wystąpili w rolach głównych w melodramacie “Angielski pacjent” Anthony’ego Minghelli (1996), za który Binoche zdobyła Oscara, a jej ekranowy partner był nominowany do tej nagrody. O czym opowie projekt “The Return”?

Film będzie poniekąd “kontynuacją” “Odysei” Homera. Po dwudziestu latach nieobecności Odyseusz (w tej roli Fiennes) trafia na brzeg Itaki – zupełnie nie do poznania, w stanie bliskim nędzy. Król greckiej wyspy wrócił do domu, ale przez ostatnie dwie dekady sporo się tu zmieniło. Penelopa, żona Odyseusza, jest więźniarką we własnym miejscu zamieszkania i wmawia się jej, że powinna znaleźć nowego męża, który zostanie królem. Z kolei syn, Telemach, może w każdej chwili zginąć – źle życzą mu ci, którzy sami chętnie zasiedliby na tronie.

Penelopę zagra, oczywiście, Binoche. Na razie nie wybrano innych aktorów.

Obraz zostanie zrealizowany przez wytwórnię HanWay i będzie promowany na nadchodzących targach filmowych w Cannes. Autorem fabuły jest John Collee, którego dorobek scenariuszowy zasilają takie tytuły, jak “Wilczy totem”, “Happy Feet: Tupot małych stóp”, “Hotel Mumbaj” oraz “Pan i władca: Na krańcu świata”.

Data premiery filmu “The Return” jest na razie nieznana.

Previous Article
Amsterdam Margot Robbie

Co za obsada! Christian Bale, Margot Robbie i Robert De Niro w filmie twórcy "Fightera" - "Amsterdam"

Next Article
Prequel Igrzysk śmierci

Nowe "Igrzyska śmierci" w kinach już w 2023 roku. Znamy dokładną datę premiery

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share