Fani Marvela chcą, by James Gunn wyrzucił Chrisa Pratta z obsady “Strażników Galaktyki”

Chris Pratt
Chris Pratt zostanie wyrzucony z obsady serii o Strażnikach Galaktyki? / Foto: Marvel Studios, Walt Disney Studios Motion Pictures

Jeszcze kilka lat temu Chris Pratt był uwielbiany przez rzesze, a przy tym utożsamiany z postacią Star-Lorda w serii “Strażnicy Galaktyki”. Uchodził za dowcipnego, charyzmatycznego, powszechnie lubianego aktora – kogoś bardzo podobnego do Petera Quilla. Kontrowersje wokół Pratta sprawiły, że niektórzy zaczęli domagać się, by James Gunn wyrzucił go z obsady “Guardians of the Galaxy”. Co na to sam reżyser?

Chris Pratt w tarapatach. Fani Marvela chcą nowego Star-Lorda

Kontrowersje wokół gwiazdora zaczęły narastać w 2017 roku, kiedy najpierw rozstał się on z aktorką Anną Faris, a następnie rozwiódł się z nią. Zaledwie parę miesięcy później ujawniono, że związał się z Katherine Schwarzenegger (córką Arnolda Schwarzeneggera i Marii Shriver). Zaręczyli się w styczniu 2019 r., a na ślubnym kobiercu stanęli w czerwcu. Za sprawą małżeństwa Pratt stał się członkiem rodziny Kennedych.

W 2021 r. portale plotkarskie rozpisywały się, że Pratt przynależy do kalifornijskiego kościoła Zoe Church, któremu przypisuje się homofobię i głoszenie antygejowskich poglądów. Pratt zapewniał, że w jego organizacji kościelnej “nikt nie hejtuje tej konkretnej mniejszości”. Pytany o poglądy polityczne, aktor odpowiedział, że “nie opowiada się po żadnej ze stron (prawicowej, lewicowej – przyp.)”.

James Gunn (reżyser “Strażników Galaktyki 3”) jest zalewany tweetami, w których internauci domagają się, by Chris Pratt został wyrzucony z obsady filmowej serii. 42-latek dodatkowo grał Petera Quilla alias Star-Lorda w dwóch częściach “Avengersów” i nadchodzącym “Thorze 4”.

Niedawno uwagę Gunna zwrócił post, w którym zasugerowano, że lepszym Star-Lordem niż Pratt byłby inny blondwłosy aktor, Patrick Wilson. Co odpowiedział Gunn na sugestie o zmianie aktora?

— Dlaczego miałbym to zrobić? Z powodu twoich zmyślonych, absolutnie błędnych przekonań na temat Chrisa? Z powodu czegoś, co ktoś powiedział ci o Chrisie, co wcale nie jest prawdą? Chris Pratt nigdy nie zostanie zastąpiony w roli Star-Lorda. Gdyby miało to nastąpić, wszyscy poszlibyśmy za nim.

Czytaj również: Thor okaże się biseksualny? Romantyczna scena z udziałem Chrisa Hemswortha i Chrisa Pratta

Gunn został też zapytany, czy nie ma nic przeciwko homofobii Pratta.

— Chris nie jest homofobem. Wiem, do jakiego kościoła obecnie uczęszcza. A czy ty znasz ten kościół? Nie znasz. Ale słyszałeś od kogoś, że jego parafia jest “zła”. Od kogoś, kto usłyszał to od kogoś innego w sieci… I postanowiłeś uwierzyć w te okropieństwa.

Premiera filmu “Thor: Miłość i grom” – z udziałem Pratta, Chrisa Hemswortha i Russella Crowe’a – odbędzie się 8 lipca 2022. “Strażnicy Galaktyki 3” powinni ukazać się w kinach w okolicy 2023 roku.

Previous Article
Avatar: Istota wody

"Avatar 2" - oficjalny polski tytuł, opis fabuły, data premiery

Next Article
Bodies Bodies Bodies Zwiastun

Zwiastun komedio-horroru "Bodies Bodies Bodies" od studia A24, a w nim Davidson i Bakalova

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share