Fani Marvela chcą, by James Gunn wyrzucił Chrisa Pratta z obsady “Strażników Galaktyki”

Chris Pratt
Chris Pratt zostanie wyrzucony z obsady serii o Strażnikach Galaktyki? / Foto: Marvel Studios, Walt Disney Studios Motion Pictures

Jeszcze kilka lat temu Chris Pratt był uwielbiany przez rzesze, a przy tym utożsamiany z postacią Star-Lorda w serii “Strażnicy Galaktyki”. Uchodził za dowcipnego, charyzmatycznego, powszechnie lubianego aktora – kogoś bardzo podobnego do Petera Quilla. Kontrowersje wokół Pratta sprawiły, że niektórzy zaczęli domagać się, by James Gunn wyrzucił go z obsady “Guardians of the Galaxy”. Co na to sam reżyser?

Chris Pratt w tarapatach. Fani Marvela chcą nowego Star-Lorda

Kontrowersje wokół gwiazdora zaczęły narastać w 2017 roku, kiedy najpierw rozstał się on z aktorką Anną Faris, a następnie rozwiódł się z nią. Zaledwie parę miesięcy później ujawniono, że związał się z Katherine Schwarzenegger (córką Arnolda Schwarzeneggera i Marii Shriver). Zaręczyli się w styczniu 2019 r., a na ślubnym kobiercu stanęli w czerwcu. Za sprawą małżeństwa Pratt stał się członkiem rodziny Kennedych.

W 2021 r. portale plotkarskie rozpisywały się, że Pratt przynależy do kalifornijskiego kościoła Zoe Church, któremu przypisuje się homofobię i głoszenie antygejowskich poglądów. Pratt zapewniał, że w jego organizacji kościelnej “nikt nie hejtuje tej konkretnej mniejszości”. Pytany o poglądy polityczne, aktor odpowiedział, że “nie opowiada się po żadnej ze stron (prawicowej, lewicowej – przyp.)”.

James Gunn (reżyser “Strażników Galaktyki 3”) jest zalewany tweetami, w których internauci domagają się, by Chris Pratt został wyrzucony z obsady filmowej serii. 42-latek dodatkowo grał Petera Quilla alias Star-Lorda w dwóch częściach “Avengersów” i nadchodzącym “Thorze 4”.

Niedawno uwagę Gunna zwrócił post, w którym zasugerowano, że lepszym Star-Lordem niż Pratt byłby inny blondwłosy aktor, Patrick Wilson. Co odpowiedział Gunn na sugestie o zmianie aktora?

— Dlaczego miałbym to zrobić? Z powodu twoich zmyślonych, absolutnie błędnych przekonań na temat Chrisa? Z powodu czegoś, co ktoś powiedział ci o Chrisie, co wcale nie jest prawdą? Chris Pratt nigdy nie zostanie zastąpiony w roli Star-Lorda. Gdyby miało to nastąpić, wszyscy poszlibyśmy za nim.

Czytaj również: Thor okaże się biseksualny? Romantyczna scena z udziałem Chrisa Hemswortha i Chrisa Pratta

Gunn został też zapytany, czy nie ma nic przeciwko homofobii Pratta.

— Chris nie jest homofobem. Wiem, do jakiego kościoła obecnie uczęszcza. A czy ty znasz ten kościół? Nie znasz. Ale słyszałeś od kogoś, że jego parafia jest “zła”. Od kogoś, kto usłyszał to od kogoś innego w sieci… I postanowiłeś uwierzyć w te okropieństwa.

Premiera filmu “Thor: Miłość i grom” – z udziałem Pratta, Chrisa Hemswortha i Russella Crowe’a – odbędzie się 8 lipca 2022. “Strażnicy Galaktyki 3” powinni ukazać się w kinach w okolicy 2023 roku.

Previous Article
Avatar: Istota wody

"Avatar 2" - oficjalny polski tytuł, opis fabuły, data premiery

Next Article
Bodies Bodies Bodies Zwiastun

Zwiastun komedio-horroru "Bodies Bodies Bodies" od studia A24, a w nim Davidson i Bakalova

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share