“Avatar 2” – oficjalny polski tytuł, opis fabuły, data premiery

Avatar: Istota wody
Avatar: Istota wody – polski tytuł filmu Camerona / Foto: 20th Century Fox, Lightstorm, Dune Entertainment

Premiera filmu “Avatar 2” nadchodzi wielkimi krokami. Fantastycznonaukowe widowisko, które znajdowało się na etapie przygotowań, a potem produkcji przez ponad dekadę, nareszcie trafi na ekrany kin. Kiedy to nastąpi? Przy okazji ujawniono oficjalny polski tytuł sequela.

Avatar: Istota wody – polski tytuł wyczekiwanego sequela Camerona

Polski tytuł “Avatara 2” to “Avatar: Istota wody”. Film zadebiutuje w kinach na równi z premierą amerykańską – 16 grudnia 2022 roku. Więcej szczęścia będą mieli widzowie w Niemczech, Szwecji i Francji, gdzie obraz ukaże się dwa dni wcześniej.

Głównymi bohaterami drugiej odsłony serii ponownie będą Neytiri (Zoe Saldana) i Jake (Sam Worthington), którzy zostali rodzicami. Niestety, para będzie zmuszona opuścić swój dom celem eksplorowania planety Pandora. Wiadomo, że wiele scen w filmie kręcono pod wodą. Na potrzeby fabuły na planie postawiono duże zbiorniki wodne. Specjalnie dla Jamesa Camerona hollywoodzcy “magicy” opracowali technologię, która pozwoliła, by ujęcia motion capture kręcone były pod wodą.

W filmie pojawi się plejada gwiazd: Sigourney Weaver, Kate Winslet, Vin Diesel, Sam Worthington, Giovanni Ribisi, Zoe Saldana, Michelle Yeoh, Stephen Lang, Joel David Moore, Edie Falco, Jemaine Clement i Cliff Curtis. Cameron jest nie tylko reżyserem, ale też scenarzystą. Zgodnie z planem Camerona w kolejnych latach mają ukazać się trzy następne sequele: “Avatar 3” w 2024 roku, “Avatar 4” w 2026 oraz “Avatar 5” w 2028.

Czytaj też: Thor okaże się biseksualny? Romantyczna scena z udziałem Chrisa Hemswortha i Chrisa Pratta

Previous Article
Bad Bunny jako El Muerto

Wieści obsadowe: Bad Bunny jako marvelowski wrestler, Casey Affleck w filmie Nolana

Next Article
Chris Pratt

Fani Marvela chcą, by James Gunn wyrzucił Chrisa Pratta z obsady "Strażników Galaktyki"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share