Robert Eggers nawiedzany przez ducha Friedricha Wilhelma Murnau. “Nie nakręcę «Nosferatu»”

Robert Eggers
Robert Eggers prawdopodobnie porzuci swój remake Nosferatu / Foto Prime: YouTube

Robert Eggers przyznał, że prawdopodobnie nie nakręci remake’u “Nosferatu – symfonii grozy”: czuje się niegodny tego zaszczytu. Wyjawił też, że… jest nawiedzany przez ducha Fredricha Wilhelma Murnau.

Robert Eggers twierdzi, że Murnau każe mu “porzucić” remake Nosferatu

Nowy film Eggersa, “Wiking”, ukaże się w polskich kinach w najbliższy piątek, 22 kwietnia. Fani reżysera liczyli, że kolejną produkcją w dorobku ich idola będzie remake “Nosferatu”. Z projektem, o którym od dawna rozpisują się portale filmowe, wiązana była Anya Taylor-Joy. Mamy złe wieści.

Wygląda na to, że odświeżona wersja klasycznego horroru nie powstanie – albo inaczej: nie nakręci jej Robert Eggers. 38-latek udzielił wywiadu dziennikarzom serwisu “Bloody Disgusting”, podczas którego opowiedział, jak ważnym projektem jest dla niego oryginalna “Symfonia grozy”. Dodał, że nie czuje się godny tak wielkiego zaszczytu i ma wątpliwości, czy powinien realizować remake:

— “Nosferatu” to film, który obejrzałem jako dzieciak, i który zmienił moje życie. Zaczynam wierzyć, że F. W. Murnau nie chce, abym kręcił remake. Jest mi ciężko, nie wiem, skąd bierze się to uczucie. Werner Herzog miał prawo zrealizować swojego własnego “Nosferatu”, bo jest Niemcem. Myślę, że duchy Murnau i Albina Grau próbują przekazać mi… że powinienem zostawić ten projekt w spokoju.

Wspomniany Grau był producentem, scenografem i kostiumografem oryginalnego “Nosferatu” z 1922 roku. Film właśnie świętuje setną rocznicę od swojej premiery. Ekspresjonistyczny horror stanowił adaptację “Draculi” Brama Stokera i na przestrzeni lat stał się jednym z najbardziej ikonicznych, a przy tym wpływowych filmów o wampirach.

O planach nakręcenia remake’u Eggers informował po raz pierwszy w 2017 roku.

Previous Article
Matt Damon i Ben Affleck

Matt Damon i Ben Affleck zagrają w filmie o Michaelu Jordanie i Sonnym Vaccaro

Next Article
Rodzinna zamiana ciał

"Rodzinna zamiana ciał" - polski plakat francuskiej komedii. Kiedy premiera w kinach?

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share