Nowość w ofercie HBO Max: nominowany do Oscara, polski film “Sukienka”

Sukienka na HBO Max
Sukienka na HBO Max / Foto Prime Movies: Dobro, Głośno, Miło Postproduction, WSF, PISF

Jeszcze w tym miesiącu – najprawdopodobniej przed oscarową galą – w ofercie HBO Max pojawi się “Sukienka”, polski film nominowany do Oscara. Platforma streamingowa wystartowała w Polsce 8 marca. Ceremonię wręczenia Nagród Akademii Filmowej zaplanowano na 27 marca.

Sukienka na HBO Max – premiera jeszcze w tym miesiącu

“Sukienka” walczy o nagrodę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski. Polski dramat w reżyserii Tadeusza Łysiaka konkuruje o Oscara z produkcjami z Danii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. O Nagrodę Akademii Filmowej ubiega się m.in. 13-minutowy dramat “Długie pożegnanie”, z Rizem Ahmedem w roli głównej.

“Sukienka” została wyprodukowana przez Macieja Ślesickiego – tego od “13 posterunku” czy filmów akcji z Bogusławem Lindą. Nominacja do Oscara okazała się wielkim zaskoczeniem dla wielu osób. “Sukienka”, która miała premierę na Festiwalu w Cannes, porusza takie kwestie jak niepełnosprawność, samotność czy napastowanie seksualne.

Bohaterką filmu jest niskorosła Julia – dziewczyna z małej mieściny, pracująca w motelu dla kierowców. Młoda kobieta spotyka się z ostracyzmem w swoim mieście, a prowincjonalna społeczność nie akceptuje jej wyglądu. Z jego powodu Julia nigdy nie była w związku z mężczyzną. Pewnego dnia jej uwagę zwraca pewien przystojny klient. Sam też spogląda jej głęboko w oczy. Julia popada w obsesję na jego punkcie.

Reżyser Tadeusz Łysiak podkreśla, że chciał nakręcić film o uniwersalnej potrzebie miłości. Jego zdaniem wszyscy ludzie “ulepieni są z tej samej gliny” i każdy zasługuje na odrobinę ciepła, podarowanego od drugiego człowieka. W filmie zagrali Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała i Szymon Piotr Warszawski.

Dokładna data premiery “Sukienki” w serwisie HBO Max jest na razie nieznana.

Previous Article
Box Office Batman

"Batman" nadal włada amerykańskimi kinami. Top 10 notowania box office w USA

Next Article
Squid Game Jung Ho-yeon

Jung Ho-yeon może jeszcze powrócić w "Squid Game" - garść informacji na temat sezonu 2.

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share