Twórca “Mandy” z Nicolasem Cage’em kręci “kosmiczny” film dla studia A24

Nekrokosm
Nekrokosm – nadchodzi nowy film Panosa Cosmatosa / Foto Prime: Kadr z filmu “Mandy” (2018; SpectreVision, XYZ Films, RLJE)

Utrzymany w neonowej stylistyce film “Mandy” z 2018 roku okazał się zaskakującym hitem wśród krytyków – m.in. za sprawą roli centralnej w wykonaniu Nicolasa Cage’a. Choć reżyser Panos Cosmatos nie dawał o sobie znać od czterech lat, teraz powraca z nowym tytułem. Jego kolejne dziwowisko powstanie dla art-house’wego studia A24.

Nekrokosm – nowy film w reżyserii Panosa Cosmatosa

Nowy projekt Cosmatosa nosi nazwę “Nekrokosm” i powstanie przy współudziale wytwórni XYZ Films. Zapowiadany jest jako dzikie połączenie kina fantasy oraz fantastyki naukowej. Cosmatos nie tylko film wyreżyseruje; jest też pomysłodawcą historii. Scenariusz przygotowuje Maegan Houang, która wcześniej pracowała przy serialu “Odpowiednik” z J.K. Simmonsem.

Niewiele wiadomo jeszcze o zarysie fabularnym, ale projekt pomyślany został jako “fantasmagoryczny koszmar”. Rzecz dzieje się w odległej galaktyce, która zostaje zaatakowana przez agresorów. Para kochanków próbuje przetrwać natarcie, co negatywnie wpływa na kondycję ich związku.

Stanowisko producenckie piastuje Nate Bolotin. Studio A24 – które ma w dorobku takie tytuły, jak “Men” czy “Midsommar. W biały dzień” – zadeklarowało, że sfinansuje film.

Panos Cosmatos jest reżyserem włosko-greckiego pochodzenia i synem innego filmowca – George’a P. Cosmatosa. Jego ojciec nakręcił między innymi dwa filmy akcji z Sylvestrem Stallone’em (“Rambo II”, “Kobra”) oraz western “Tombstone” z Kurtem Russellem. Debiutem reżyserskim młodszego Cosmatosa był surrealistyczny, fantastycznonaukowy horror “Za czarną tęczą” (2010).

Za quasi-horror “Mandy” Panos Cosmatos zdobył nagrodę na festiwalu w Sitges oraz “branżową” statuetkę Fangoria Chainsaw Award.

Previous Article
Wiking Roberta Eggersa

"Wiking", nowy film Roberta Eggersa, z "R-ką" od organizacji MPA

Next Article
Superman i Lois Sezon 3

Serial "Superman i Lois" oficjalnie przedłużony na sezon 3.

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share