Ben Stiller chwyci za siekierę. Aktor zagra Jacka Torrance’a ze “Lśnienia”

Ben Stiller jako Jack Torrance
Ben Stiller jako Jack Torrance? Aktor walczy o rolę w nowym projekcie / Foto Prime: Kadr z filmu “Wieczna północ” (1998; Artisan, JD Productions, Tubi TV)

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Komik Ben Stiller, znany m.in. z filmu “Jaja w tropikach” oraz serii o Zoolanderze, negocjuje warunki pracy nad nowym projektem, w którym prawdopodobnie pojawi się jako Jack Torrance. To legendarny bohater “Lśnienia”, który traci kontakt z rzeczywistością i postanawia zamordować swoją rodzinę przy użyciu siekiery.

Ben Stiller jako Jack Torrance? Nowa rola w dorobku aktora na horyzoncie

“Lśnienie” najpierw ukazało się na rynku wydawniczym jako książka Stephena Kinga, a później zyskało porównywalną popularność jako adaptacja filmowa. W horrorze z początku lat osiemdziesiątych postać Jacka Torrance’a mistrzowsko odegrał Jack Nicholson, a jego przerażoną żoną była Shelley Duvall. To historia pisarza, który zamieszkuje z rodziną w odciętym od świata hotelu Overlook – ma być jego zimowym stróżem. Izolacja sprawia, że mężczyzna zaczyna cierpieć z powodu psychozy. Duchy dawnych mieszkańców hotelu każą mu zabić Wendy oraz synka, Danny’ego.

W 1997 roku powstał też miniserial na podstawie “Lśnienia” ze Stevenem Weberem. Teraz dowiadujemy się, że Torrance’a prawdopodobnie zagra Ben Stiller (“Sekretne życie Waltera Mitty”) – jednak nie w filmie czy serialu telewizyjnym, a w adaptacji scenicznej. Jej reżyserem będzie Ivo van Hove.

Próby z udziałem aktorów nastąpią dopiero jesienią, a pierwsze przedstawienia mają mieć miejsce w styczniu 2023 roku. Premiera teatralnego “Lśnienia” odbędzie się w Londynie, ale widowisko ma też trafić na amerykański Broadway. Scenariusz wersji scenicznej przygotuje laureat nagrody Tony, Simon Stephens. Ponoć adaptacja Stephensa będzie wierna książkowemu pierwowzorowi – nie filmowi Stanleya Kubricka.

Previous Article
The Winchesters Obsada

Dwa nowe nazwiska w obsadzie serialu "The Winchesters". To prequel kultowego "Supernatural"

Next Article
Bones & All Nowe zdjęcie

Nowe zdjęcie z filmu "Bones & All" Luki Guadagnino, a na nim Timothée Chalamet

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share