Sam Elliott chce, żebyśmy wiedzieli, że jest homofobem i “nienawidzi «Psich pazurów»”

Sam Elliott o Psich pazurach
Sam Elliott o Psich pazurach: “Zwykłe g***o” / Foto Prime: Wikimedia Commons

Sam Elliott (“Wykidajło”, “The Ranch”) postanowił odnieść się do nominowanego do Oscara filmu “Psie pazury”. Uznał, że “hańbi” on gatunek westernu i trafił na listę znienawidzonych przez niego tytułów. Wypowiedź aktora okazała się naszpikowana homofobią, mizoginią i ksenofobią.

Sam Elliott o Psich pazurach: “Latają z gołymi tyłkami, western zbyt homoerotyczny”

Sam Elliott wziął udział w podcaście prowadzonym przez komika Marca Marona (“WTF with Marc Maron”). 77-letni aktor, nominowany do Oscara za rolę w “Narodzinach gwiazdy”, został zapytany o neo-western “Psie pazury” z Benedictem Cumberbatchem, który walczy o Nagrodę Akademii Filmowej w dwunastu (!) kategoriach.

Maron zadał Elliottowi proste pytanie: czy widział “Psie pazury”. Zadziałało ono na gwiazdora jak przysłowiowa płachta na byka. Odpowiedział pytająco: “Chcesz rozmawiać o tym g**nie?”

Bohaterem “Psich pazurów” jest skonfliktowany wewnętrznie kowboj. Elliott porównał go do tancerza erotycznego – członka Chippendalesów, który “paraduje przed kamerą w muszce i niczym więcej”.

— W tym filmie wszyscy ci pie***eni kowboje tak wyglądali. Biegają z odsłoniętym tyłkiem, bez koszulek, czynią aluzje do homoseksualności przez cały pie***ony film.

Sam Elliott o Psich pazurach. Aktor krytykuje doskonale przyjęty neo-western

Aktor przyznał, że obejrzał film “od niechcenia”, w przerwie między zdjęciami na planie i “szczerze go znienawidził”. Uznał, że “prawdziwe” westerny opowiadały o samotnych kowbojach, ewentualnie kowbojskich rodzinach i skwitował swój wywód, mówiąc: “Chłopie, kiedy obejrzałem ten pie***ony film, pomyślałem sobie – «Co do c****? W jakim świecie my żyjemy?»” Na to Maron odparł: “Cóż, nie wiem, czy w tym tkwi problem”.

Elliott skrytykował też samą reżyserkę, Jane Campion. Choć zapewnił, że “jest jej fanem”, dodał też, że kobieta nie może nic wiedzieć o Dzikim Zachodzie, bo pochodzi z Nowej Zelandii. Ostatecznie uznał, że nie ona powinna reżyserować “Psie pazury”. Aktor musiał zapomnieć, że inny bardzo ceniony western – “Tombstone” z 1993 roku – nakręcony został przez filmowca włosko-greckiego pochodzenia.

Krytycy chwalą “Psie pazury” jako dekonstrukcję filmowego westernu oraz dramat poświęcony takim kwestiom jak toksyczna męskość, poczucie frustracji, zazdrość czy pociąg do osób tej samej płci. Obraz uzyskał do tej pory ponad dwieście prestiżowych nagród, m.in. od Chicagowskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych czy na gali wręczenia Złotych Globów.

Previous Article
Rosyjski Netflix

Netflix, Disney i Sony bojkotują Rosję. Premiera "Batmana" odwołana

Next Article
Gliniarz z Beverly Hills 4 Netflix

"Gliniarz z Beverly Hills 4" z zielonym światłem i budżetem na realizację. Film ukaże się na Netfliksie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share