Sean Penn z wizytą w Kijowie – realizuje dokument o wojnie z Rosją. Rząd Ukrainy: “To prawdziwy bohater”

Sean Penn na Ukrainie
Sean Penn na Ukrainie. Spotkał się z prezydentem / Foto Prime: Wikimedia Commons

Trwa drugi dzień ataku rosyjskiego na Ukrainę. W kraju, który znajduje się pod ostrzałem, znajduje się amerykański aktor Sean Penn – nagrodzony Oscarem za występy w filmach “Obywatel Milk” oraz “Rzeka tajemnic”. Gwiazdor realizuje dokument poświęcony brutalnej rosyjskiej inwazji.

Sean Penn na Ukrainie. Realizuje dokument o wojnie z Rosją

Sean Penn pracuje nad filmem dokumentalnym we współpracy z wytwórnią VICE oraz VICE World News i Endeavor Content. Obecność 61-latka na Ukrainie została potwierdzona kilka godzin po tym, jak Władimir Putin wydał nakaz ataku na polskiego sąsiada. Rosja zbombardowała Ukrainę, atakując z powietrza, morza oraz lądu.

Sean Penn wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się w biurze prezydenckim w Kijowie. Doszło do spotkania hollywoodzkiego gwiazdora oraz prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego (który sam był w przeszłości aktorem i satyrykiem). Relacja ze spotkania pojawiła się na profilu Zełenskiego w serwisie Instagram, w zakładce Stories.

Na oficjalnej facebookowej stronie rządu ukraińskiego napisano:

— Sean Penn wspiera Ukrainę i nasz kraj jest mu wdzięczny za ten pokaz odwagi oraz uczciwości. Aktor wykazuje bohaterstwo, którego brakuje wielu innym ludziom, zwłaszcza zachodnim politykom. Im więcej takich osób – prawdziwych przyjaciół Ukrainy, popierających walkę o wolność – tym szybciej uda się powstrzymać masowy atak ze strony Rosji.

Za pomocą dokumentu Penn chce powiedzieć światu “całą prawdę” na temat tego, co dzieje się na Ukrainie. To nie pierwsza wizyta gwiazdora w tym kraju. W listopadzie znany z “21 gramów” aktor spotkał się z żołnierzami w pobliżu linii frontu w Doniecku. Penn znany jest ze swojego aktywizmu społecznego i politycznego. Po tym, jak Luizjanę zaatakował huragan Katrina w 2005 roku, aktor był fizycznie zaangażowany w ratowanie poszkodowanych ofiar.

Previous Article
Tales of the Walking Dead Olivia Munn

Powstaje spin-off "Żywych trupów" - "Tales of the Walking Dead". Do obsady dołączyła Olivia Munn

Next Article
Szklana pułapka Clint Eastwood

To Clint Eastwood miał zagrać McClane'a w "Szklanej pułapce" - nie Bruce Willis

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share