Wzruszający hołd dla Ukrainy w ostatnim odcinku “Saturday Night Live”

Saturday Night Live
Saturday Night Live – piękny hołd dla Ukrainy / Foto Prime: NBC, Broadway Video, YouTube

Lorne Michaels – współtwórca i producent amerykańskiego programu telewizyjnego “Saturday Night Live” – postanowił wesprzeć Ukrainę, która przeżywa brutalną inwazję ze strony Rosji i sił putinowskich. W sobotnim odcinku kultowego show pojawił się wzruszający hołd dla mieszkańców Ukrainy. To niejako apel o pokój.

Saturday Night Live – zespół ludowy śpiewa ukraiński hymn

“Saturday Night Live” powróciło na antenę NBC po blisko miesięcznej przerwie. Odcinek z 26 lutego poprowadził John Mulaney. Scena otwierająca ostatni epizod nie rozpoczęła się skeczem: Kate McKinnon i Cecily Strong zapowiedziały występ ukraińskiego chóru Dumka, który prowadzi swoją działalność w Nowym Jorku.

Grupa, wystrojona w odświętne stroje ludowe, zaśpiewała w swym ojczystym języku hymn Ukrainy (“Молитва за Україну”). Występ był formą protestu w związku z inwazją Rosji m.in. na Kijów. Aranżacja żółtych kwiatów i podświetlonego na niebiesko witrażu dała piękny efekt – ułożyła się we flagę ukraińską. Przed zespołem postawiono stół, na którym leżały zapalone świece. Rzut kamery z góry, tuż po zakończeniu występu, pokazał, że świeczki układają się w słowo “Kyiv”.

Michaels został pochwalony za ten gest; uznano, że w ten prosty, ale poruszający sposób postawił most między zachodem w wschodem. Klip z występu, zamieszczony na YouTubie, zebrał ponad 55 tys. polubień.

Czytaj też: Hayden Panettiere nawołuje, by wspierać Ukrainę. Dramatyczny wpis na Instagramie

Previous Article
Taron Egerton jako Wolverine

Taron Egerton dementuje plotki: "Nie zagram Wolverine'a, ale schlebiają mi te spekulacje"

Next Article
Chucky Sezon 2

Trwają prace nad 2. sezonem "Chucky'ego". Pojawił się pierwszy plakat

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share