“Indiana Jones 5” – padł ostatni klaps na planie zdjęciowym

Indiana Jones 5 Koniec zdjęć
Indiana Jones 5 Koniec zdjęć do filmu / Foto Prime: Kadr z filmu “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”; Lucasfilm, Paramount

Producent Frank Marshall potwierdził, że oficjalnie zakończono okres zdjęć do filmu “Indiana Jones 5” z Harrisonem Fordem. Hollywoodzki gwiazdor powraca w roli tytułowego zawadiaki. Premiera filmu latem 2023 roku.

Indiana Jones 5 Koniec zdjęć do filmu

Na profilu Marshalla w serwisie Twitter pojawił się post o treści: “koniec zdjęć!”, z załączonym fotosem przedstawiającym czapkę. Nie byle jaką, bo opatrzoną wymownym napisem – “Indy” (zdrobniała forma imienia głównego bohatera serii). Nakrycie głowy to forma prezentu, jaki podarowany został członkom obsady i ekipy realizacyjnej na zakończenie etapu produkcji.

Film “Indiana Jones 5” przeszedł przez tzw. piekło produkcyjne, a jego premierę odwlekano kilkukrotnie. Obecnie przyjęta data debiutu na ekranach kinowych to 30 lipca 2023 roku. Producentami sequela są Marshall (“Poszukiwacze zaginionej Arki”), Steven Spielberg, Kathleen Kennedy i Simon Emanuel, a reżyserem jest James Mangold (“Spacer po linie”, “Wolverine“).

Obraz początkowo miał ukazać się w 2019 roku. W roli tytułowej powraca, oczywiście, Harrison Ford, a na ekranie będą mu towarzyszyć Mads Mikkelsen, Antonio Banderas, Toby Jones, Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook oraz Shaunette Renée Wilson.

Film będzie kontynuacją “Królestwa Kryształowej Czaszki” (2008). Na razie niewiele wiadomo na temat historii, jaką poznamy w filmie “Indiana Jones 5”. Jeśli wierzyć plotkom, akcja będzie toczyć się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a w scenariusz wpleciono wątek… wyścigu kosmicznego.

Previous Article
Leonard Nimoy

7. rocznica śmierci Leonarda Nimoya. Aktora uhonorował m.in. William Shatner

Next Article
Doppelgänger. Sobowtór

Jakub Gierszał w kryminale Jana Holoubka o agentach specjalnych PRL-u

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share