Reklama

Buster Keaton bohaterem filmowej biografii. Reżyseruje twórca “Wolverine’a”

Buster Keaton
Buster Keaton bohaterem filmu Jamesa Mangolda / Foto Prime: Wikimedia Commons

James Mangold (“Wolverine”, “Le Mans ’66”) został wybrany na reżysera filmu biograficznego, którego bohaterem będzie Buster Keaton, legenda slapstickowych komedii. Za realizację widowiska odpowiedzialna będzie wytwórnia 20th Century Studios.

Buster Keaton bohaterem filmowej biografii. Nakręci ją James Mangold

Film będzie bazował na książce “Buster Keaton: Cut to the Chase” autorstwa Marion Meade. James Mangold został wytypowany na reżysera oraz producenta biografii, a obecnie odbywają się spotkania z potencjalnymi scenarzystami.

Buster Keaton (właściwie Joseph Frank Keaton) urodził się pod koniec dziewiętnastego wieku i w stronę kina oraz aktorstwa został “pchnięty” przez rodziców. Obecnie uważany jest za jednego z najbardziej zdolnych komików wszechczasów obok Charliego Chaplina. Wśród najważniejszych filmów z jego udziałem znajdują się “Generał”, “Młody Sherlock Holmes”, “Światła rampy” oraz “W 80 dni dookoła świata” – wersja z 1956 roku. Był współreżyserem pierwszego z wymienionych tytułów, który Orson Welles uznał za “prawdopodobnie najlepszą komedię w dziejach”. Organizacja American Film Institute wskazała Keatona na liście najważniejszych aktorów “Złotych Lat” Hollywood.

W 2023 roku ukaże się kolejny film Mangolda – będzie on 5. odsłoną serii o Indianie Jonesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous Article
Coś 2

"Coś 2": John Carpenter chciałby nakręcić sequel kultowego horroru science-fiction

Next Article
Potworna Rodzinka 2 Premiera

"Potworna Rodzinka 2" - premiera w piątek. Animacja z Joanną Kołaczkowską jako... Babą Jagą

Related Posts
Total
1
Share