“Coś 2”: John Carpenter chciałby nakręcić sequel kultowego horroru science-fiction

Coś 2
Coś 2 – John Carpenter chciałby nakręcić sequel swojego klasycznego filmu / Foto Prime: Universal, The Turman-Foster Company

John Carpenter – mistrz horroru, reżyser takich klasyków jak “Halloween” i “Ucieczka z Nowego Jorku” – zapowiedział, że chętnie zrealizowałby projekt “Coś 2”. Byłby to sequel fantastycznonaukowego filmu grozy z 1982 roku, który opowiadał o tajemniczych morderstwach w bazie badawczej na Antarktydzie.

Coś 2 – czy powstanie druga część horroru o przybyszu z obcej planety?

W wywiadzie dla serwisu “The Hollywood Reporter” ceniony reżyser został zapytany o to, który ze swoich klasyków najchętniej “odwiedziłby” ponownie i nakręcił mu sequel. Oto, co odpowiedział Carpenter:

— Chętnie nakręciłbym sequel filmu “Coś” lub pokusił się o pewien rodzaj kontynacji (tej historii – przyp.).

Wypowiedź jest zdawkowa i poprzedza późniejsze: “nie wiem, czy to się uda”, ale fani oryginału powinni mieć się na baczności. John Carpenter nie nakręcił filmu pełnometrażowego od czasu horroru “Oddział” (2010), w którym Amber Heard zagrała pacjentkę szpitala psychiatrycznego. Może 74-latek uznał, że czas najwyższy powrócić z nowych projektem?

O sequelu horroru “Coś” wspominano już wielokrotnie, ale nigdy nie doszedł on do skutku. W 1999 roku Carpenter powiedział, że gdyby miał kręcić kontynuację, byłaby ona oparta na komiksach autorstwa Chucka Pfarrera, które stanowiły wariację na temat oryginału. W 2005 r. stacja telewizyjna Syfy chciała zrealizować miniserial “The Thing”, produkowany przez Franka Darabonta. W 2020 o planowanym remake’u “Coś” poinformowało studio Blumhouse; na razie niewiele o nim wiadomo.

W oryginalnym “Coś” grali m.in. Kurt Russell, Keith David i A. Wilford Brimley.

Previous Article
Oppenheimer Cillian Murphy

Cillian Murphy jako "ojciec bomby atomowej". Pierwsze zdjęcie z filmu Nolana "Oppenheimer"

Next Article
Buster Keaton

Buster Keaton bohaterem filmowej biografii. Reżyseruje twórca "Wolverine'a"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share