“Coś 2”: John Carpenter chciałby nakręcić sequel kultowego horroru science-fiction

Coś 2
Coś 2 – John Carpenter chciałby nakręcić sequel swojego klasycznego filmu / Foto Prime: Universal, The Turman-Foster Company

John Carpenter – mistrz horroru, reżyser takich klasyków jak “Halloween” i “Ucieczka z Nowego Jorku” – zapowiedział, że chętnie zrealizowałby projekt “Coś 2”. Byłby to sequel fantastycznonaukowego filmu grozy z 1982 roku, który opowiadał o tajemniczych morderstwach w bazie badawczej na Antarktydzie.

Coś 2 – czy powstanie druga część horroru o przybyszu z obcej planety?

W wywiadzie dla serwisu “The Hollywood Reporter” ceniony reżyser został zapytany o to, który ze swoich klasyków najchętniej “odwiedziłby” ponownie i nakręcił mu sequel. Oto, co odpowiedział Carpenter:

— Chętnie nakręciłbym sequel filmu “Coś” lub pokusił się o pewien rodzaj kontynacji (tej historii – przyp.).

Wypowiedź jest zdawkowa i poprzedza późniejsze: “nie wiem, czy to się uda”, ale fani oryginału powinni mieć się na baczności. John Carpenter nie nakręcił filmu pełnometrażowego od czasu horroru “Oddział” (2010), w którym Amber Heard zagrała pacjentkę szpitala psychiatrycznego. Może 74-latek uznał, że czas najwyższy powrócić z nowych projektem?

O sequelu horroru “Coś” wspominano już wielokrotnie, ale nigdy nie doszedł on do skutku. W 1999 roku Carpenter powiedział, że gdyby miał kręcić kontynuację, byłaby ona oparta na komiksach autorstwa Chucka Pfarrera, które stanowiły wariację na temat oryginału. W 2005 r. stacja telewizyjna Syfy chciała zrealizować miniserial “The Thing”, produkowany przez Franka Darabonta. W 2020 o planowanym remake’u “Coś” poinformowało studio Blumhouse; na razie niewiele o nim wiadomo.

W oryginalnym “Coś” grali m.in. Kurt Russell, Keith David i A. Wilford Brimley.

Previous Article
Oppenheimer Cillian Murphy

Cillian Murphy jako "ojciec bomby atomowej". Pierwsze zdjęcie z filmu Nolana "Oppenheimer"

Next Article
Buster Keaton

Buster Keaton bohaterem filmowej biografii. Reżyseruje twórca "Wolverine'a"

Related Posts
Total
0
Share