Francis Ford Coppola wreszcie podejmie się realizacji epickiego “Megalopolis”. Na film wyłoży 120 mln USD z własnego budżetu

Megalopolis Francis Ford Coppola
Francis Ford Coppola wreszcie nakręci Megalopolis / Foto: Wikimedia Commons, Flickr.com

Francis Ford Coppola (“Ojciec chrzestny”, “Dracula”) spędził wiele lat, próbując zrealizować jeden ze swoich najambitniejszych, planowanych projektów – “Megalopolis”. W niedawnym wywiadzie wybitny reżyser zapowiedział, że wyłoży aż 120 mln dolarów ze swojego własnego budżetu i finalnie podejmie się nakręcenia filmu.

Megalopolis Francis Ford Coppola wreszcie nakręci swój wymarzony, epicki film

Projekt miał powstać już ponad dwadzieścia lat temu. To historia pokłosia wielkiej katastrofy i odbudowywania futurystycznego, utopijnego Nowego Jorku. Kiedy we wrześniu 2001 roku w USA doszło do zamachów terrorystycznych i śmierć poniosły tysiące ludzi, inwestorzy wycofali się z tego przedsięwzięcia – “Megalopolis” uznany został za skazany na porażkę, a tematyka filmu wydawała się niefortunna.

Francis Ford Coppola zapowiada, że “Megalopolis” będzie epickim filmem o cechach starożytnego eposu. Z projektem są wstępnie wiązani tacy aktorzy, jak Cate Blanchett, Oscar Isaac, Zendaya i Forest Whitaker, lecz żaden z nich na razie nie potwierdził swojego udziału. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja “Megalopolis”.

Coppola przez lata nie mógł znaleźć wytwórni, która chciałaby wesprzeć ten projekt. W niedawnym wywiadzie dla magazynu “CQ” 82-latek skarżył się, że często był traktowany przez Hollywood jak wyrzutek. Powiedział, że po tym, jak nakręcił “Ojca chrzestnego” – według wielu swój największy i najważniejszy film – miał problemy ze sfinansowaniem realizacji “Czasu Apokalipsy”.

Ostatecznie wybitny dramat wojenny został zrealizowany poza Hollywood, za sprawą wytwórni Coppoli American Zoetrope. Studio pomogło wielu ambitnym filmowcom kręcić swoje projekty poza mainstreamem.

Coppola zapowiedział też, że “nie obchodzi go”, czy “Megalopolis” odniesie sukces komercyjny oraz dodał: “Im bardziej osobiste filmy tworzę, tym większym wyzwaniem jest ich sfinansowanie”.

Previous Article
Box-Office Uncharted

Amerykański box-office: w pierwszej trójce dwa filmy z Hollandem oraz psia komedia z Tatumem

Next Article
Mad Max: Furiosa Chris Hemsworth

Chris Hemsworth złoczyńcą w superprodukcji "Mad Max: Furiosa". Zagra antybohatera z blizną na twarzy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share