Amerykański box-office: w pierwszej trójce dwa filmy z Hollandem oraz psia komedia z Tatumem

Box-Office Uncharted
Box-Office Uncharted na prowadzeniu – 1. miejsce w USA i Kanadzie / Foto Prime: Kadry z filmów “Uncharted” (Sony Pictures, Columbia) oraz “Pies” (United Artists Releasing, MGM)

W czołowej trójce ostatniego notowania amerykańskiego box-office’u znalazły się aż dwa tytuły, których gwiazdą jest Tom Holland. Pierwszy to nowość – widowiskowy “Uncharted”, adaptacja kultowej serii gier konsolowych i komputerowych. Film “Spider-Man: Bez drogi do domu” okupuje miejsce trzecie, już dwa miesiące po swojej premierze.

Box-Office Uncharted na prowadzeniu, tuż obok… kolejny film z Hollandem

W pierwszej trójce box-office’u w USA znajdują się, kolejno: “Uncharted”, komedia “Pies” z Channingiem Tatumem oraz ostatni “Spider-Man”. Ponieważ w dwóch filmach zagrał Tom Holland, media obwołały go królem amerykańskich kin. “Uncharted”, pomimo kiepskich recenzji krytyków (39 proc. pozytywnych opinii w serwisie Rotten Tomatoes), w trzy dni po premierze zarobił już 51 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 88 mln poza Ameryką – łącznie 139 mln USD na całym świecie.

Głównym bohaterem “Uncharted” jest Nathan Drake (Holland) – niepoprawny łowca skarbów, który twierdzi, że jest krewniakiem sławnego odkrywcy, Sir Francisa Drake’a. Film stanowi zapis pierwszej przygody Nathana, który wyrusza na poszukiwania drogocennych przedmiotów wspólnie z partnerem-mądralą – Victorem Sullivanem. Drugiego z bohaterów gra Mark Wahlberg. Mężczyźni próbują znaleźć legendarny skarb, którego położenia nikt dotąd nie odkrył. Przy okazji będą próbowali ustalić, co stało się z zaginionym przed laty bratem Nate’a.

Znajdujący się na 2. miejscu listy box-office’u “Pies” zarobił w weekend 15,1 mln dolarów w Ameryce, zwracając tym samym swój budżet twórcom. Film jest nietypową “kumpelską” komedią, w której między byłym żołnierzem a uroczym owczarkiem belgijskim zawiązuje się wyjątkowa więź. Obraz trafił na ekrany polskich kin w miniony piątek.

W Top 10 amerykańskiego box-office’u znajdują się również: “Śmierć na Nilu”, “Jackass Forever”, “Wyjdź za mnie”, “Sing 2”, “Krzyk”, “Blacklights” oraz “The Cursed” Seana Ellisa.

Previous Article
Xerø 50 Cent

50 Cent dokona adaptacji komiksu o czarnoskórym superbohaterze. Protagonista to "skrzyżowanie Jamesa Bonda z Jamesem Baldwinem"

Next Article
Megalopolis Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola wreszcie podejmie się realizacji epickiego "Megalopolis". Na film wyłoży 120 mln USD z własnego budżetu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share